Життя

Міжнародні організації: працювати в «республіках» можливо?

Життя/Міжнародні організації: працювати в «республіках» можливо?
Зберегти
Вигляд

Минулої середи керівники так званої «ЛНР» прийняли рішення негайно вислати з підконтрольних бойовикам територій співробітників міжнародних гуманітарних місій, врховуючи Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН). На сайті УВКБ ООН з'явилася заява, в якій керівництво організації висловили обурення такою заявою.

За нашою інформацією, близькою до місії ООН в «ДНР» та «ЛНР», всі ООНівські офіси з «ЛНР» виїхали. Спочатку їх повідомили про відмову в акредитації і дали два дні на те, щоби покинути територію. Потім до них прийшли озброєні люди. І їм довелось виїхати на 5 машинах. Наразі в ООН не коментують ситуацію, в «ДНР» досі офіс організації працює. А керівники так званої «ЛНР» вже відмовили в акредитації десятьом з одинадцяти іноземних гуманітарних організацій, які подали заявки.

У студії Громадське.СХІД речник Міжнародного комітету Червоного хреста в Україні Ашот Астабацян розповів про те, як буде у такій ситуації діяти Червоний хрест. На відміну від Луганська, у Донечьку волонтери поновлюють свою роботу:

«У Донецьку ми поступово відновлюємо нашу діяльність, намагаємося нарощувати об'єми нашої діяльності якомога швидше, оскільки ми завершили оформлення всіх адміністративних процедур. Що стосується Луганська - цей процес продовжується. Ми сподіваємось, що скоро у нас з'явиться можливість відновити нашу діяльність і там».

Напередодні, 24 вересня, гуманітарний вантаж затримали у Донецькій області поблизу Волновахи. Шістнадцять вантажівок Червоного хресту мали дістатися Донецька. Вісім машин затримали на контролько-пропускному пункті Бугас бойовики. Ще двом вантажівкам заборонили рух українські військові, весь інший вантаж вирішили повернути самі волонтери.

«На даний момент ми з'ясовуємо причини цього з усіма сторонами. Я думаю, ми це зробимо. Якщо будуть потрібні якісь додаткові процедури оформлення, або потрібно буде усунути якісь недоліки, ми будемо готові це зробити. Для нас головне – усунути недоліки, щоб мати можливість якнайшвидше доставити вантаж», – повідомив телефоном Ашот Астабацян.

Речник Amnesty International Ukraine Богдан Овчарук повідомив, що їхня організація продовжує працювати у зоні конфлікту на сході України. Хоча у них немає дослідників, які б знаходилися «у полі». Тому працівникам Amnesty International Ukraine важко відчути вплив заяв керівників так званих «республік» на їхню роботу.

«Ми не побачили назву нашої організації у їхніх заявах, тому нам важко оцінювати. Проте, у будь якому випадку, ми засуджуємо обмеження на доступ у зону конфлікту з боку самопроголошених «республік». Незважаючи на їхній ефективний контроль на тих територіях, вони не є офіційними представниками влади, тому не мають повноважень на обмеження роботи міжнародних організацій. Це має право робити тільки українська влада», – заявив Богдан Овчарук.

Тим часом, в окупованому Донецьку так звана «Федерація профспілок ЛНР», очолювана регіоналом Олегом Акімовим, навіть вивела два десятки студентів протестувати проти присутності «Лікарів без кордонів» на окупованих територіях Луганщини. Молоді люди, які прийшли до луганської офісу «Лікарів без кордонів» вигукували образливі гасла та тримали в руках плакати «Вам тут не рады». У свою чергу організація публічно відповіла на звинувачення бойовиків, але була змушена залишити окуповані території Луганщини.  «Ми вважаємо це рішення неприйнятним, зважаючи на значні медичні та гуманітарні потреби людей, постраждалих в результаті конфлікту в Луганську», – йдеться в офіційному повідомленні операційного директора MSF Барта Янсенса.

/Громадське.СХІД

Пов`язані новини