За підсумками березня 2019 року рівень міжнародних золотовалютних резервів України збільшився на 2,1% або на 400 мільйонів доларів.

Такі попередні дані наводить Національний банк України.

Переважно міжнародні резерви зросли через надходження валюти до України від запозичень під гарантії Світового банку (на 512 мільйонів євро) та коштів від випуску Україною єврооблігацій (357,1 мільйона доларів).

Крім цього, Нацбанк у березні купив 162,2 мільйона доларів на міжбанківському валютному ринку завдяки сприятливій ситуації на ринку.

«У березні пропозиція валюти була вищою за попит завдяки насамперед сприятливій зовнішній ціновій кон’юнктурі для товарів українського експорту, зокрема аграрної і металургійної продукції, і стабільним надходженням експортної виручки, а також вкладенням нерезидентів у гривневі державні цінні папери», — пояснюють у Нацбанку.

Водночас, протягом березня Україна виплатила 866,5 мільйонів доларів на обслуговування зовнішніх боргів.

У Нацбанку зазначають, що рівень валютних резервів наразі покриває 3,4 місяця майбутнього імпорту (безпечним вважається рівень у 3 місяці).

Зазначимо, що у березні золотовалютні резерви України були на рівні 20,22 мільярда доларів.

Міжнародні резерви (або золотовалютні резерви) — це грошові та фінансові накопичення держави у світових валютах (доларах, євро) та дорогоцінних металах. Вони необхідні для того, аби коригувати курс національної валюти (продажем валюти за встановленим курсом Нацбанк може регулювати курс валют) та розраховуватись за валютними зобов’язаннями держави.

За підсумками грудня 2018 року обсяг міжнародних резервів збільшився на 3,1 мільярда доларів.

Поділитись: