Протягом грудня 2018 року золотовалютні резерви України збільшились на 3,1 мільярда доларів або на 17,5% та склали 20,82 мільярда доларів. Це максимальний рівень міжнародних резервів за останні 5 років.

Зазначимо, що попередні місяці рівень міжнародних резервів України поступово знижувався та не перевищував 17 мільярдів доларів.

У Національному банку України стверджують, що станом на початок 2019 року рівень золотовалютних резервів перевищує прогнозований НБУ раніше на 1,6 мільярда доларів. Наразі резервів України достатньо для того, щоб покрити 3,5 місяця майбутнього імпорту (безпечним вважається рівень резервів, який дозволяє покрити 3 місяці імпорту).

Головною причиною різкого збільшення рівня міжнародних резервів є надходження траншу від Міжнародного валютного фонду (близько 1,4 мільярда доларів), а також фінансування в рамках гарантій Світового банку та кредитної програми ЄС — близько 1 мільярда доларів загалом.

Рівень міжнародних резервів України у 2014-2019 роках
Фото:

Національний банк України

Крім цього, уряд залучив 540 мільйонів доларів, випустивши боргові облігації.

«За підсумками 2018 року міжнародні резерви України зросли на 10,6%... Востаннє такий рівень резервів був зафіксований ще у жовтні 2013 року», — повідомляють в Нацбанку.

Зазначимо, що міжнародні резерви (або золотовалютні резерви) — це грошові та фінансові накопичення держави у світових валютах (доларах, євро) та дорогоцінних металах. Вони необхідні для того, аби коригувати курс національної валюти (продажем валюти за встановленим курсом Нацбанк може регулювати курс валют) та розраховуватись за валютними зобов’язаннями держави.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Корупція, зростання цін і дефіцит бюджету: з чим доведеться боротися Україні, щоб отримати $4 мільярди від МВФ

Поділитись: