Міжнародний суд Організації об'єднаних націй 8 листопада оголосить, чи має він юрисдикцію розглядати міждержавний спір щодо застосування та тлумачення Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та про ліквідацію усіх форм расової дискримінації.

Про це йдеться в прес-релізі суду.

Оголошення рішення відбудеться на відкритому судовому засіданні 8 листопада о 16:00 за Києвом.

Україна подала у січні 2017 року позов проти Російської Федерації, де вимагає відшкодувати збитки за систематичні порушення Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та про ліквідацію усіх форм расової дискримінації.

У вересні 2018 року РФ виступила з попередніми запереченнями щодо юрисдикції суду розглядати звернення України. Українська сторона закликала суддів визнати юрисдикцію, прийнятність позову та перейти до розгляду справи по суті.

Україна звинувачує РФ у наданні зброї та інших видів допомоги незаконним збройним формуванням, обстрілах житлових районів Маріуполя та Краматорська, знищення цивільного пасажирського автобуса неподалік Волновахи, вибуху під час мирного зібрання в Харкові, дискримінації української та кримськотатарської громад, забороні діяльності Меджлісу кримськотатарського народу, обмеженні викладання української й кримськотатарської мов.Також Україна вимагає відшкодувати збитки за збиття Малазійського боїнгу MH17.

19 квітня 2017 року у межах позову України проти РФ Міжнародний суд ООН ухвалив рішення, згідно з яким РФ зобов’язана забезпечити дотримання прав кримських татар в анексованому Криму, дозволити діяльність меджлісу кримськотатарського народу і забезпечити доступність освіти українською мовою.

У квітні 2016 року так званий Верховний суд Криму визнав Меджліс кримськотатарського народу екстремістською організацією та заборонив його діяльність на території РФ. Верховний суд РФ у вересні 2016 року визнав законною цю заборону, відхиливши апеляційну скаргу представників меджлісу.

У березні 2017 року Меджліс подав скаргу до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ).

Нагадаємо, 11 вересня в Європейському суді з прав людини у Страсбурзі відбулися перші слухання у справі «Україна проти Росії», яка стосується порушень прав людини в Криму.

Поділитись: