Міжнародний олімпійський комітет заявив, що підтримує санкції Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA) проти Росії через маніпуляції з допінгом.

Про це передає пресслужба комітету.

Також МОК закликав WADA передати всі документи, що доводять причетність російської влади до маніпуляцій з допінгом, до Ради Європи та ЮНЕСКО.

Водночас в олімпійському комітеті підтримали ідею WADA дозволити виступати на міжнародних змаганнях «чистим» російським спортсменам, але під нейтральним прапором.

Нещодавно Комітет з відповідності Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA) рекомендував виконкому організації відсторонити російських спортсменів від міжнародних змагань на 4 роки. Ця заборона стосуватиметься не тільки Олімпіади, а й низки інших змагань.

Комітет рекомендує дозволити російським спортсменам брати участь в Олімпійських іграх-2020 у Токіо тільки під нейтральним прапором, а в разі перемоги у змаганнях не підіймати прапор Росії та не виконувати державний гімн.

Остаточне рішення WADA прийме 9 грудня на засіданні ради в Парижі. 

Можливий новий виток санкцій проти Росії пов’язаний з тим, що після часткового відновлення статусу російського антидопінгового агентства РФ мала передати WADA дані Московської антидопінгової лабораторії з пробами російських спортсменів — РУСАДА зробила це, але експерти WADA виявили, що хтось несанкціоновано вніс серйозні зміни у неї. Доступ до неї був лише у вищих спортивних посадовців РФ.

Нагадаємо, 5 грудня 2017 року російську збірну відсторонили від участі в Олімпійських іграх 2018 року в Південній Кореї через допінг-скандал. Повідомлялось, що близько 300 російських спортсменів підозрюють у вживанні допінгу.

Поділитись: