Економіка / Макроекономіка

Молдова блокує доступ Британії до ринків на $1,7 трлн після Brexit через відмову видати візу дипломатці

Bloomberg
Економіка/Макроекономіка/Молдова блокує доступ Британії до ринків на $1,7 трлн після Brexit через відмову видати візу дипломатці
Зберегти
Вигляд
Влада Молдови приєдналась до низки країн Світової організації торгівлі та заблокувала проведення переговорів про повторне входження Британії до угоди щодо участь британських компаній у тендерах країн-членів СОТ, яке мало відбутися після Brexit.

Як зазначається, загальний обсяг ринку держзакупівель складає 1,7 трильйони доларів — тобто це та сума, яку потенційно могла б заробити британська економіка, виграючи тендери.

Причиною блокування Молдовою переговорів щодо доступу Британії до ринків державних закупівель країн СОТ є образа представниці Молдови у СОТ Коріни Коджокару, якій минулого року британське посольство відмовило у дипломатичній візі для участі у засіданні СОТ у Лондоні.

«Я не змогла отримати візу та дипломатичний паспорт, щоб потрапити до Лондону для участі у переговорах. Нас ніхто не слухав понад шість місяців», — заявила Каоджокару.

Зазначимо, що Британія наразі не може укласти нову угоду про торгівлю з ЄС, що загрожує суттєвим збиткам економіки цієї країни після виходу з блоку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ За пів(к)року до Brexit: чи готова Велика Британія?

17 жовтня у Євросоюзі повідомили, що готові продовжити дію перехідного періоду виходу Британії зі складу об’єднання ще на рік через брак часу на укладання торговельної угоди, що діятиме по завершенню Brexit.

23 червня 2016 року у Британії відбувся референдум, який показав, що 52% британців прагнуть покинути Євросоюз. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Якими будуть наслідки Брекзиту для України та НАТО?

29 березня 2017 року Велика Британія офіційно повідомила Європейський союз про свій намір покинути ЄС, запустивши процедуру Brexit.  

На переговорах Британії та ЄС вирішили продовжити перехідний період Brexit до 2020 року. Повідомлялось, що остаточна вартість Brexit для Британії може сягнути 55 мільярдів євро. Цю суму країна виплачуватиме ЄС до 2064 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Британія залишає ЄС, але не Україну — британський міністр у справах Європи

Пов`язані новини