Влада Молдови підтвердила видворення з країни сімох іноземних громадян. Служба інформації і безпеки країни заявила, що іноземців видворили, «після того, як була доведена загроза для національної безпеки».

Влада Молдови підтвердила видворення з країни сімох іноземних громадян. Служба інформації і безпеки країни заявила, що іноземців видворили, «після того, як була доведена загроза для національної безпеки».

Як повідомляє молдовське видання Ziarul de Garda, семеро висланих людей — громадяни Туреччини, яких на батьківщині підозрюють у зв'язках з проповідником Фетхуллахом Гюленом.

Служба інформації і безпеки Молдови стверджує, що громадяни підозрюються у «зв'язках з ісламістським угрупованням, яке веде незаконну діяльність у багатьох країнах».

Усі видворені — співробітники мережі турецьких ліцеїв «Горизонт», яка також діяла і у Молдові.

За даними видання Ziarul de Garda, спершу співробітників «Горизонту» затримали і серед затриманих був і неповнолітній.

Один зі свідків затримання розповів журналістам, що до вчителів турецьких ліцеїв прийшли додому поліцейські — як вони оголосили, з метою перевірки документів. «Однак потім всіх затриманих заштовхали в машину і відвезли в невідомому напрямку», — йдеться у повідомленні.

Ziarul de Garda з посиланням на адвоката передає імена затриманих громадян: Реза Доган, Хасан Караджоглу, Ферідун Тюфекчі, Ясин Озділ, Ахмет Білж, Муждат Челяді.

Ім'я ще одного затриманого невідоме.

Зазначається, що у березні 2018 року правоохоронці Молдови вже затримували директора ліцею «Горизонт» у Кишиневі Тургая Шена. Його відпустили під підписку про невиїзд, а пізніше справу відносно директора було припинено.

Влада Туреччини зверталися до Молдови із проханням закрити ліцеї «Горизонт» ще у 2017 році.

Нагадаємо, 17 липня 2018 року стало відомо, що з України до Туреччини вивезли турецького журналіста Юсуфа Інана

За даними турецьких ЗМІ, Юсуф Інан нібито займався дискредитацію політиків та державних діячів у соціальних мережах і був причетний до спроби держперевороту у Туреччині у 2016 році. Також його діяльність пов’язують з проповідником Фетхуллахом Гюленом, якого звинувачують в організації спроби перевороту в країні.

У поліції Миколаєва заявили, що опозиційного турецького журналіста Юсуфа Інана затримала Служба безпеки України.

Детальніше про справу екстрадованого з України Юсуфа Інана читайте у публікації «Екстрадиція вночі: як і чому з України вивезли турецького журналіста»

Нагадаємо, у Туреччині в ніч на 16 липня 2016 року відбулася спроба військового перевороту. Внаслідок сутичок загинули щонайменше 265 людей, більше півтисячі були поранені.

15 червня 2017 року у Туреччині суддю ООН ув'язнили на 7,5 років за підозрою у зв'язках з Фетхуллахом Гюленом. 8 травня 2017 року прокуратура Туреччини оголосила, що вимагає для проповідника Гюлена 3623 довічних ув'язнень.

15 жовтня 2016 року влада Малайзії передала Туреччині трьох осіб, підозрюваних у зв'язках з ісламським проповідником Фетхуллахом Гюленом. 13 серпня 2016 року прокуратура Стамбула направила до Міністерства юстиції США лист з вимогою арештувати проповідника Гюлена, якого звинувачують в організації військового перевороту в країні.

5 серпня 2016 року стало відомо, що Анкара обговорює з Вашингтоном можливу екстрадицію Гюлена в Туреччину.

2 серпня 2016 року Анкара направила Вашингтону другий запит з вимогою арешту Фетхуллаха Гюлена.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 7,5 годин очима турецьких заколотників

Поділитись: