Молдова має попередні домовленості щодо продовження контракту на купівлю російського газу, однак наразі країна очікує завершення тристоронніх переговорів між Україною, ЄС та Росією про транзит газу.

Про це повідомив президент Молдови Ігор Додон, передає «Интерфакс».

«У нас є на цей рахунок попередні домовленості з президентом РФ Володимиром Путіним та з керівництвом Газпрому. Уряд та «Молдова-газ» почали переговори з Газпромом, але ми перейдемо до більш конкретного обговорення, коди буде ясність з транзитом російського газу через Україну», — заявив Додон.

За його словами, Молдові вигідно саме продовжити чинний контракт про купівлю газу, для того, щоб зберегти формулу розрахунку ціни газу, яка у ньому закладена.

Зазначимо, що відповідно до чинного контракту, ціна на газ для Молдови переглядається щоквартально та залежить від середніх цін на постачання газу на європейський ринок за останні 11 місяців. Через це, зокрема, наразі Молдова купує газ дорожче, ніж він коштує на європейському ринку (тому що минулого року ціни на газ у Європі були високими).

Напередодні стало відомо, що Газпром надав Молдові знижку на купівлю газу після того, як уряд країни погрожував відмовитись від російського газу.

Раніше Укртрансгаз надіслав владі Молдови офіційну пропозицію використати потужності української газотранспортної системи для того, аби відмовитися від прямих поставок російського газу.

Поділитись: