Укртрансгаз надіслав владі Молдови офіційну пропозицію використати потужності української газотранспортної системи для того, аби відмовитися від прямих поставок російського газу.

Про це повідомляє прес-служба Укртрансгазу.

Відповідну пропозицію українська компанія зробила у зв’язку із затримкою будівництва газового інтерконектора між Молдовою та Румунією, через який Молдова мала намір купувати газ. Через затримку будівництва уряду країни доведеться починати нові переговори про купівлю газу у Росії.

«Вже понад три роки Україна забезпечує свої потреби у природному газі без участі Газпрому. Завдяки можливостям ГТС, Україна імпортує весь необхідний обсяг газу з країн ЄС. Молдовські постачальники за допомогою української ГТС можуть скористатися аналогічним підходом, що дозволить Молдові самостійно імпортувати газ з ЄС у разі необхідності», — йдеться у повідомленні Укртрансгазу.

Також Україна запропонувала Молдові створити страхові запаси газу в українських підземних сховищах.

«Загальна потужність в точках з’єднань між Молдовою та Україною дозволяє транспортувати до 15 мільйонів кубічних метрів газу в день, що повністю покриває потреби споживачів у Молдові», — повідомляє прес-служба Укртрансгазу.

Відповідні пропозиції Укртрансгаз надіслав до Молдови ще весною 2019 року.

Напередодні у Нафтогазі повідомили, що наразі ніхто не заважає російському Газпрому відновити пряме газопостачання до України.

Зазначимо, що раніше Медведчук разом з депутатом Юрієм Бойко провели зустріч з керівництвом Газпрому, під час якої йшлося про відновлення постачання газу до України зі «знижкою у 25%». Однак, за словами Вітренка, навіть враховуючи «знижку» Газпрому, ціна газу для України була б вищою за європейську.

Зазначимо, що Україна не купує газ напряму у Росії з 25 листопада 2015 року. Однією з причин цього є те, що Росія використовувала своє домінуюче становище на ринку газопостачання України для здійснення політичного тиску.

Поділитись: