УКРАЇНА

Молдова на кордонах перевірятиме пасажирів на кір через спалах хвороби

23 серпня, 2018 17:05
УКРАЇНА/Молдова на кордонах перевірятиме пасажирів на кір через спалах хвороби
Зберегти
Вигляд
У Молдові на кордоні з Україною та Румунією перевірятимуть людей на захворюваність на кір. У країні оголосили помаранчевий рівень небезпеки через спалах хвороби

У Молдові на кордоні з Україною та Румунією перевірятимуть людей на захворюваність на кір. У країні оголосили помаранчевий рівень небезпеки через спалах хвороби.

Про це повідомляє місцеве видання Ziarul de Gardă.

Згідно з наказом, на контрольно-пропускних пунктах організують ізольоване приміщення для хворих на кір, де їм можуть ставити питання або медично консультувати.

Водночас на прикордонних пунктах забезпечать доступ до відповідного медичного обладнання, карети «швидкої», що дозволить швидко провести огляд пацієнта.

Такі заходи будуть тривати щонайменше до кінця літа.

Раніше повідомлялося, що в Європі кількість хворих на кір сягнула рекордного максимуму.

Кір — це інфекційна хвороба, збудником якої є вірус. Найчастіше  хворіють діти без щеплень, які відвідують дитсадки або школи. Але й дорослі, яких не вакцинували, також можуть захворіти.

Вірус поширюється при кашлі та чханні, тісних особистих контактах. Залишається активним і живе в повітрі чи на інфікованих поверхнях протягом 2 годин. Інфікована людина може передавати вірус за 4 дні до і за 4 дні після появи в неї висипу.

Захворювання триває від 7 до 10 днів. І хоча більшості людей вдається повністю вилікуватися, втім, кір може мати наслідки або ускладнення, такі як менінгіт, пневмонія чи гепатит.

10 липня Міністерство охорони здоров’я оголосило про початок безкоштовної вакцинації від кору для дорослих із груп ризику, серед яких студенти, працівники закладів освіти, здоров’я та силових структур.

У серпні Дитячий фонд ООН доставив в Україну нову партію вакцинипроти кору.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кір в Україні: чи можна говорити про епідемію?

Більше про:
# кір
# Молдова
Пов`язані новини