УКРАЇНА

МОН відкрило конкурс до Нацагентства з питань освіти: серед учасників мають бути студенти та працедавці

1 жовтня, 2018 22:22
УКРАЇНА/МОН відкрило конкурс до Нацагентства з питань освіти: серед учасників мають бути студенти та працедавці
Зберегти
Вигляд
Міністерство освіти та науки 1 жовтня відкрило конкурс для кандидатів до Націонанального агентства з питань якості освіти.

Міністерство освіти і науки 1 жовтня розпочало прийом документів для кандидатів до Націонанального агентства з питань якості освіти.

Про це повідомила прес-служба МОН.

До Нацагентства мають увійти 23 члени: 3 представників від роботодавців, 2 студентів вишів, не менш ніж по одному представнику від Національної академії наук, національних галузевих академій наук, вишів державної, комунальної та приватної форми власності.

Заступник міністерки освіти і науки України Юрій Рашкевич зазначив, що агентство має стати «містком» між вищою освітою та ринком праці.

Описуючи функції агентства, Рашкевич вказав, що йдеться, зокрема, про акредитацію вишів та наукових рад, участь у розробці стандартів вищої освіти, тощо.

«Як і в країнах Європейського простору, це має бути потужна експертна організація, що сформує чітку та зрозумілу систему оцінки якості та наглядатиме за тим, щоб всі «гравці» дотримувалися єдиних правил», — сказав Рашкевич.

Серед вимог до кандидатів: вільна українська, вища освіта (окрім студентів), науковий ступінь або вчене звання (окрім студентів та працедавців). Роботодавці повинні мати не менше 5 років досвіду роботи.

Кабінет міністрів України напрацює постанову про запровадження пілотних проектів дуальної освіти. Вони що передбачають зростання співпраці між навчальними закладами та роботодавцями, для того, щоб зменшити кількість безробітних серед громадян з вищою та професійною освітою.

Раніше уряд зменшив кількість бюджетних місць в університетах на 10%.

Крім цього, уряд затвердив постанову, якою забороняється перерозподіл бюджетних місць між напрямками підготовки, про яку повідомлялось напередодні.

«Держзамовлення має відповідати потребам ринку. Тому Мінекономрозвитку розробило зміни до механізму державного замовлення, щоб створити додаткову мотивацію для студентів найбільш затребуваних спеціальностей», — йшлося у повідомленні прес-служби Мінекономіки.

Нагадаємо, що 2018/2019 навчального року скасовується державне замовлення для бакалаврів та магістрів за освітнім напрямком «Право» для заочної форми навчання. А з наступного навчального року державне замовлення будуть формувати залежно від потреб ринку праці, надаючи підвищені стипендії спеціалістам затребуваних напрямків

Раніше в Міносвіти повідомляли, що розмір плати за гуртожиток не може перевищувати 40% стипендії студента.

Також Міносвіти заявило, що студенти-мешканці гуртожитків мають право на цілодобовий вхід до них.

Нагадаємо, що парламентський комітет підтримав законопроект про виділення стипендій на навчання української молоді у провідних університетах світу.

Пов`язані новини