Міжнародне рейтингове агентство Moody’s погіршило свій прогноз щодо розвитку банківського сектору України з «позитивного» до «стабільного».

Про це повідомляє Reuters.

Ключовою причиною такого кроку стало збільшення обсягу споживчого кредитування.

«Швидке зростання споживчого кредитування створить ризики для якості активів у довгостроковій перспективі», — йдеться у повідомленні Moody’s.

Водночас агентство прогнозує зменшення обсягу «проблемних» кредитів, які не обслуговуються, з 69% до 54% до кінця 2020 року. Також Moody’s наголошує, що стабільність української економіки надалі буде залежати від співпраці з Міжнародним валютним фондом.

Раніше повідомлялось, що банки за перші 5 місяців 2019 року збільшили обсяги кредитування населення на 9,5% — до 148,3 мільярда гривень.

Раніше у Національному банку повідомляли, що в Україні зменшилась кількість непрацюючих кредитів. Наразі їхня частка складає 51,4% всього кредитного портфеля банків.

Раніше у Нацбанку зазначали, що близько 70% кредитного портфеля державних банків складають непрацюючі кредити, за якими не здійснюються виплати.

Зазначимо, що значна частина непрацюючих кредитів державних банків зосереджена у портфелі ПриватБанку, з якого, через видачу кредитів підставним компаніям, напередодні націоналізації вивели мільярди гривень.

Поділитись: