Державна екологічна інспекція щодня відбирає проби морської води в районі пляжу «Дельфін» біля танкера «Делфі» й не фіксує забруднення нафтопродуктами.

Про це 30 червня заявив речник Одеської обласної державної адміністрації Денис Соколов в етері «Громадського радіо».

«Що стосується «Делфі», Держекослужба щодня бере забори води поблизу затонулого танкера. Наразі вода там абсолютно чиста, тобто немає ніяких нафтопродуктів», — заявив Соколов.

Він також зазначив, що облдержадміністрація зараз намагається «максимально мотивувати судновласника», щоб він нарешті прибрав затонулий танкер з узбережжя.

Перед цим, 26 червня, в Одесі закрили для відвідувачів місцевий пляж «Дельфін» через витік нафтопродуктів із затонулого поблизу танкера «Делфі».

Нагадаємо, у ніч на 22 листопада 2019 року судно «Делфі» через сильний вітер зірвало з якоря та знесло в напрямку одеського пляжу «Дельфін». Члени екіпажу відмовлялися покидати судно, але в підсумку їх евакуювали, а судно сіло на мілину та майже перекинулось.

В Офісі генпрокурора заявляли, що власник судна мав прибрати танкер з акваторії Одеського морського порту ще до 31 березня 2020 року. Генпрокурорка Ірина Венедіктова казала, що підняти танкер з дна коштує від 18 до 24 мільйонів гривень.

За цим фактом триває досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо порушення правил безпеки руху або експлуатації водного транспорту.

8 квітня компанія-власник «Делфі» обіцяла, що найближчим часом забере судно з берега за власний кошт. Однак цього так і не відбулося.

Поділитись: