Москва: У Донецьку краще, ніж у Сомалі (огляд преси)
«Питання про те як голосувати на референдумі про перебування Греції у єврозоні розділило нобелівських економістів. Джозеф Стігліц та Крістофер Піссарідес раніше спільно виступали за зменшення боргового навантаження на країни, але зараз виступають по різні боки із цього питання», – пише DW. Стігліц вважає, що греки повинні сказати «ні» пропозиціям міжнародних кредиторів. Піссарідес, навпаки, пропонує висловитись «так». У цю суперечку вже втрутився третій нобелівський лауреат – Пол Кргуман. Він на боці Стігліца. На думку Кругмана, «тройка зробила пропозицію Ципрасу у стилі протилежному до Корлеоне. Тобто свідомо запропонували те, що він не міг прийняти. Фактично, ультиматум був кроком до заміни грецького уряду. Але навіть якщо вам не подобається Сіріза – такий крок має викликати тривогу у тих, хто вірить у європейські ідеали».
«У той час, коли апетит України до кривавої битви за повернення Донбасу зникає, Росія намагається керувати ситуацією, відправляючи на Донбас із секретними візитами високих представників та запрошуючи до себе для консультацій лідерів бойовиків. «Уся бюрократична еліта поїхала. Ті, хто зараз виконують обов’язки, не мають досвіду управління регіоном. Якщо чесно, ми очікували, що там буде Сомалі, але ситуація виявилась кращою», – The Guardian цитує свого інформатора у Москві. «Міністри самопроголошеної «ДНР» часто їздять до Ростова, через кордон з Росією, щоб зустрітись з російськими представниками, які «курують» республіку, каже російське джерело у Донецьку. Владислав Сурков – таємний «сірий кардинал», якого також вважають архітектором путінської політичної системи та керівником політики Кремля до України – нещодавно відвідав регіон та вимагав, щоб місцеві лідери дотримувались єдиної лінії, повідомили два російських джерела».
КоммерсантЪ повідомляє, що «керівництво Нижньоновгородського університету імені Лобачевського несподівано звільнило проректора з інновацій – відомого венчурного інвестора Кендріка Вайта, який є громадянином США. Звільнення сталось після виходу програми «Вести недели» Дмитра Кисельова: її автори з’ясовували, як так сталось, що американець працює у російському виші та повісив на стіни портрети західних вчених. Ректор університету Євген Чупрунов відмовився коментувати «Ъ» кадрове рішення, заявивши тільки, що «час зараз такий».
«30 червня неурядова організація «Міжнародна кризова група» (штаб-квартира у Брюсселі) опублікувала звіт «Чечня: внутрішнє зарубіжжя». У доповіді всебічно проаналізовано модель функціонування Чеченської Республіки за останні 10 років. На основі ретельно зібраної, ексклюзивної інформації автори звіту, відомі російські експерти Катерина Сокирянська та Варвара Пахоменко, дають повний політичний, ідеологічний, релігійний, силовий та економічний виклад чеченської реальності та підводять до невтішного висновку: «Республіка все більше відділяється від Росії, а стан справ такий, що він все більше відштовхує тих чеченців, які щиро хочуть бути частиною російської держави», – Новая газета публікує повний текст звіту та інтерв’ю з одним із авторів – аналітиком програми по Європі та Азії Міжнародної кризової групи Катериною Сокирянською.
- Поділитися: