Мовний омбудсмен закликає суттєво доопрацювати законопроєкт про медіа. У чім річ?
Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь заявив, що законопроєкт про медіа має бути суттєво доопрацьований, щоб не допустити звуження сфери використання державної мови. Цей документ Верховна Рада вже підтримала у першому читанні.
Про це повідомила пресслужба мовного омбудсмена.
Кремінь наголосив, що будь-який законопроєкт повинен враховувати особливості національного законодавства, а дискусії з європейськими партнерами не повинні стати дискримінаційними для національних інтересів.
За словами Кременя, до цього документа є застереження з боку українського суспільства, частини народних депутатів України та представників медіасередовища тощо. Тому він має бути суттєво вдосконалений між першим і другим читанням.
«Українська мова завжди була і буде залишатися носієм української ідентичності. Будь-які спроби звузити сферу її функціонування можуть завдати втрат українській державності», — зазначив мовний омбудсмен.
Він закликав народних депутатів України бути максимально конструктивними під час ухвалення рішень у процесі обговорення цього документа до другого читання.
«Сподіваюся, що в остаточній версії всі чутливі складові проєкту закону будуть прибрані», — підкреслив Кремінь.
Нагадаємо, 30 серпня Верховна Рада у першому читанні підтримала законопроєкт про медіа. Його ухвалення необхідне для початку переговорів щодо вступу в ЄС. Законопроєкт має забезпечити конкурентний медіаринок із правилами для всіх, незалежним регулятором та відповідати аудіовізуальній директиві ЄС.
Критика законопроєкту
Не лише мовний омбудсмен розкритикував законопроєкт про медіа. Частина українських депутатів — проти нинішньої версії документа. Так, народний депутат від «Євросолідарності» Володимир В'ятрович пояснює, що зараз у законопроєкті є антиукраїнські норми. Наприклад, скасовується ухвалена у червні норма, яка передбачає обмеження для музики з росії.
Також, за словами депутата, нівелюється перелік людей, що становлять загрозу національній безпеці: «Упродовж 7 років це є дієвим інструментом захисту України від фільмів, серіалів, концертів, гастролей за участі осіб, що підтримують російську агресію».
Крім того, знижується рівень контролю за українською мовою у фільмах. Як каже В'ятрович, дозволяється практично безкарне порушення 10% квоти на українські пісні на радіо.
Частина депутатів зверталися до спікера Руслана Стефанчука із закликом зняти законопроєкт із найближчого пленарного засідання, щоб гуманітарний комітет його ще раз розглянув та усунув проблемі норми. Але цього не відбулося.
- Поділитися: