Життя / Здоров'я

МОЗ анонсувало кампанію з вакцинації дітей проти кору на Львівщині

МОЗ
Життя/Здоров'я/МОЗ анонсувало кампанію з вакцинації дітей проти кору на Львівщині
Зберегти
Вигляд
У лютому 2019 року в школах Львівської області пройде спеціальна кампанія із вакцинації дітей віком від 6 до 18 років проти кору.

Як повідомили в прес-службі Міністерства охорони здоров’я, з 3 січня на Львівщині «фактично починається спецоперація для підвищення рівня імунізації дітей».

За словами виконувачки обов’язків міністра охорони здоров’я Уляни Супрун, Львівська область є лідером в Україні за кількістю зареєстрованих випадків захворюваності на кір. Водночас регіон — один з антилідерів за рівнем охоплення щепленням проти кору.

«З другої половини лютого протягом декількох тижнів ми зручно і безпечно для всіх проведемо щеплення дітей віком від 6 до 18 років в організованих колективах — школах, за обов’язкової умови — згоди від батьків. Ми не маємо залишити незахищеною жодної дитини серед тих 20 тисяч школярів Львова та Львівської області, які досі не мають необхідні щеплення», — заявив гендиректор «Центру громадського здоров’я» МОЗ Володимир Курпіта.

За даними МОЗ у 2018 році на кір захворів 54 481 українець, з них 34 277 — діти. Від ускладнень кору померли 16 людей, 12 з них — діти.

Раніше повідомлялося, що майже 400 тисяч доз вакцин проти кору планово відправили в регіони: найбільше — у західні області.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Спалах кору: симптоми, профілактика, лікування

За даними Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), кількість фальшивих довідок про вакцинацію в Україні становить близько 30%.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Кір в Україні: чому батьки виступають проти щеплень і як з цим бореться МОЗ

Кір – інфекційне захворювання, що передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом. Вірус кору може жити в повітрі й на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення.

Пов`язані новини