В Україні 27 лютого у ЗМІ та Telegram-каналах розповсюдили інформацію про нібито перші в Україні випадки інфікування коронавірусом Covid-19. Міністерство охорони здоров’я це спростовує.

Про це повідомила міністерка охорони здоров’я Зоряна Скалецька.

Вона наголосила, що станом на 18:00 27 лютого в Україні не було зафіксовано жодного випадку зараження китайським коронавірусом.

«Ми отримали від ВООЗ тест-системи, яких вистачить на понад 900 зразків. В разі необхідності отримаємо ще більше. Інформаційна гігієна — не менш важлива, ніж гігієна санітарна», — зазначила Скалецька.

Зокрема про нібито випадки зараження повідомив Telegram-канал, який замаскувався під державне видання «Укрінформ», але справжнє інформаційне агентство вже повідомило, що це фейковий канал.

Зазначимо, щонайменше одне з інтернет-видань написало новину про перші випадки інфікування коронавірусом з посиланням на Telegram-канал міністра доходів і зборів часів Януковича Олександра Клименка, який переховується від українського слідства за низкою обвинувачень, зокрема в участі у злочинній організації Януковича.

За останніми даними, кількість інфікованих китайським коронавірусом у світі зросла до 80 289. Більшість випадків інфікування, 78 497, зафіксували на материковому Китаї. Водночас суттєво зросла кількість інфікованих у Південній Кореї (1595) та Італії (453). З початку спалаху коронавірусу від хвороб, спричинених інфекцією, померли 2704 людей.

Поділитись: