Гендиректор Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедрос Адханом Гебреєсус
Фото:

ВООЗ

Епідемія китайського коронавірусу Covid-19 вже пройшла свій пік, кількість нових випадків зараження скорочується.

Про це на брифінгу заявив очільник Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедрос Адханом Гебреєсус.

За його словами, наукова група ВООЗ, яка побувала у китайських регіонах, зокрема в Ухані, епіцентрі поширення вірусу, дійшла висновку, що піком епідемії Covid-19 був період з 23 січня до 2 лютого. Відтоді кількість нових випадків невпинно знижується, заявив Гебреєсус.

Смертність коронавірусу в Ухані складає 2-4%, тоді як за межами міста — 0,7%. Під час легкої форми захворювання людина в середньому потребує близько двох тижнів на одужання, якщо це важка або критична ступінь — 3-6 тижнів. Також експерти встановили, що ДНК вірусу мало змінився.

Група експертів вважає, що заходи, вжиті владою Китаю, дозволили уникнути більшої кількості жертв.

Водночас очільник ВООЗ заявив, що занепокоєність викликає різкий сплеск зараження Covid-19 в Італії, Ірані та Південній Кореї. Попри це, ВООЗ не вважає нинішню ситуацію пандемією, хоча й визнає, що потенційно вона може такою стати.

«Має вірус пандемічний потенціал? Абсолютно. Ми вже на цьому етапі? За нашими оцінками, ні», — сказав Гебреєсус.

Він пояснив, що нинішня ситуація — епідемії у різних частинах світу, які по-різному впливають на країни й потребують індивідуального підходу. Натомість пандемія, зауважив очільник ВООЗ, це глобальний вплив на все суспільство і неконтрольоване поширення вірусу, яке супроводжується масштабними важкими захворюваннями та смертями людей.

Гебреєсус наголосив, що такого зараз немає, тому не привід говорити про пандемію.

«Я послідовно кажу про необхідність фактів, а не страху», — резюмував він.

За останніми даними, загальна кількість інфікованих китайським коронавірусом у світі зросла до 79 360. Більшість випадків інфікування, 77 150, зафіксували на материковому Китаї. Також відомо, що майже 25 тисяч людей одужали після інфікування коронавірусом, 2,6 тисячі — померли.

Поділитись: