Центр запобігання та профілактики захворювань Китаю представив найбільш масштабне на сьогодні дослідження нового коронавірусу Covid-2019. У ньому дослідники проаналізували понад 44 тисячі випадків зараження.

Результати дослідження під назвою «Епідеміологічні характеристики спалаху захворювань, пов'язаних із новим коронавірусом 2019 року», оприлюднили в понеділок, 17 лютого, в бюлетені China CDC Weekly. Для аналізу взяли доступні дані про 44672 випадки захворювань станом на 11 лютого 2020 року, які містилися в Інформаційній системі інфекційних захворювань Китаю.

Смертність. Рівень смертності від Covid-2019 китайські фахівці оцінили в 2,3%. Смерть від вірусу найчастіше спостерігалася в людей похилого віку — тобто віком від 60 років (понад 80% випадків). При цьому смертність серед пацієнтів у групах віком до 40 років не перевищує й 2%.

Нагадаємо, раніше вчені Імперського коледжу Лондона визначили, що з імовірністю до 95% смертельність Covid-2019 становить 0,4 — 4% від всіх інфікованих. Якщо вірус фіксують у людини протягом 14 днів, то середній показник становить — 0,9%, а якщо цей термін є вдвічі коротшим — 0,8%.

Заразність. З'ясувалося, що найбільша ймовірність заразитися новим коронавірусом — у людей віком 40-69 років (на них загалом припадає понад 60% проаналізованих випадків). Ймовірність заразитися Covid-2019 майже однакова як серед чоловіків, так і серед жінок, утім смертність майже вдвічі вища серед чоловіків (63,8% проти 36,2%).

Крім того, 80,9% випадків зараження новим коронавірусом дослідники класифікували як «помірні», 13,8% — як «серйозні» і лише 4,7% — як «критичні» (усі вони призвели до смерті заражених).

Зв'язок з Уханем — епіцентром спалаху коронавірусу. Понад 90% випадків смерті від нового коронавірусу припадає на тих, хто або жив в епіцентрі його спалаху — місті Ухань, або контактував із кимось звідти, або був там протягом останнього часу.

Прогнози. Статистика також свідчить, що пік зараження й смертності, спричинених Covid-2019, припав на 21-31 січня 2020 року, після чого почав спадати. Утім ці дані не враховують зміни методики розрахунку після 13 лютого, коли влада Китаю повідомила про різке зростання випадків заражених Covid-2019.

Головний висновок дослідників полягає в тому, що «новий коронавірус є досить заразним». Вони також погоджуються з тим, що, найімовірніше, вірус передався від тварини до людини, а потім мутував і набув здатності передаватися й між людьми.

Зазначається також, що зниження кількості заражених Covid-2019 за певний проміжок часу може свідчити про те, що «ізоляція цілих міст, повідомлення важливої інформації… з великою частотою через різні канали й мобілізація груп швидкого реагування з різних сфер діяльності допомагає долати епідемію».

Водночас дослідники звертають увагу на важливі питання, пов'язані з епідемією нового коронавірусу, на які ще не знайшли відповідей. Це, зокрема, визначення тварини-носія, точного періоду зараження, шляхів передачі вірусу й дієвих методів лікування.

Усі новини про новий китайський коронавірус ви можете знайти на нашому сайті за хештегом коронавірус.

Нагадаємо:

  • У грудні 2019 року в китайському місті Ухань (провінція Хубей) зафіксували спалах пневмонії, викликаної досі невідомим збудником. Згодом стало відомо, що вірус передається від людини до людини.
  • Намагаючись обмежити поширення вірусу, в Китаї запровадили повні або часткові обмеження на пересування у 15 містах, зокрема повністю ізолювали Ухань, в якому мешкають понад 11 мільйонів людей.
  • За межами Китаю випадки зараження зафіксували у більше як 25 країнах, зокрема у США, Франції, Австралії, Канаді, Німеччині, Фінляндії, Індії та Африці. Деякі країни намагаються евакуювати своїх громадян з Китаю та призупиняють авіасполучення.
  • 30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила надзвичайний стан у сфері охорони здоров'я у світі.
  • В Україні наразі немає випадків інфікування, однак відомо, що двоє українців є серед інфікованих на круїзному лайнері Diamond Princess, який перебуває на карантині біля порту Йокогама в Японії.

Наразі нова інфекція проявляється як пневмонія або інші респіраторні захворювання. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, вірус, найімовірніше, поширився від тварин до людей, але здатний також передаватися від людини до людини. Його симптомами є підвищена температура, кашель та ускладнене дихання.

Поділитись: