УКРАЇНА

МОЗ встановив причину отруєння у таборі на Донеччині

19 липня, 2018 18:44
УКРАЇНА/МОЗ встановив причину отруєння у таборі на Донеччині
Зберегти
Вигляд
Донецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я встановив причину спалаху гострої кишкової інфекції у дитячому таборі «Орлятко» Донецької області, який стався 16-17 липня. У 18 з 94 хворих підтвердили діагноз «гостра дизентерія Зонне», збудниками якої є шигели дизентерії Зонне (Shigella sonnei).

Донецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я встановив причину спалаху гострої кишкової інфекції у дитячому таборі «Орлятко» Донецької області, який стався 16-17 липня. У 18 з 94 хворих підтвердили діагноз «гостра дизентерія Зонне», збудниками якої є шигели дизентерії Зонне (Shigella sonnei).

Про це повідомляє прес-служба МОЗ.

Як зазначають у відомстві, хворі перебувають під постійним медичним наглядом та отримують необхідне лікування, наразі їхній стан задовільний.

Дизентерія — це інфекційне захворювання, яке характеризується ураженням шлунково-кишкового тракту, зокрема товстої кишки.

Станом на 10:00 19 липня з ознаками гострої кишкової інфекції госпіталізували 94 людини.

18 липня Держспоживслужба повідомляла про 91 госпіталізовану людину. Епідрозслідування встановило, що перший випадок захворювання зафіксували 15 липня у працівника харчоблоку, наступні випадки захворювання почали реєструвати 16 та 17 липня серед дітей усіх загонів табору.

Під час обстеження харчоблоку фахівці виявили низку порушень санітарних норм. Зокрема, працівник медпункту допустив до роботи у харчоблоці співробітницю з ознаками захворювання на дисфункцію кишківника. Також у закладі прийняли на роботу працівників кухні без проходження медогляду.

За ініціативи Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області табір вирішили закрити з 18 липня.

Раніше повідомлялося, що отруєння сталося у таборі «Яструбок», проте керівництво табору  «Орлятко» повідомило Громадському про те, що «Орлятко» — це філія «Яструбка». В них різні директори, персонал і розташовані вони за 8 км один від одного. Але їхні директори є подружжям, Олег Шевченко — директор «Яструбка», його дружина Людмила Шевченко —  директорка «Орлятка».

Також повідомили про те, що в «Яструбку» все в порядку, діти перебувають у закладі на відпочинку. В «Орлятку» усіх відправили додому, триває комплекс санітарно-гігієнічних та протиепідемічних заходів,а також розслідування.

За фактом отруєння правоохоронці розпочали розслідування.

3 липня стало відомо, що у приватному дитячому оздоровчому таборі санаторного типу «Славутич» на Київщині отруїлися 12 дітей, 8-річна дівчинка впала у кому. 4 липня стан дівчинки, яка перебуває в комі після отруєння у таборі на Київщині, стабілізувався.

У Держспоживслужбі заявили, що діти отруїлися через прострочений йогурт.

Прокуратура Київської області порушила кримінальну справу за фактом отруєння 12 дітей.

Також уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова відкрила провадження за фактом масового отруєння дітей у дитячому таборі «Славутич». 

Пов`язані новини