Громадське формування «Муніципальна варта» Києва заявляє, що ромів на вокзалі столиці 23 жовтня не розганяли. Заступник голови «Муніципальної варти» Антон Колумбет у коментарі Громадському повідомив, що ромів попросили піти комунальники, які прибирали перехід на вокзалі, а 24 і 25 жовтня «Муніципальна варта» разом з поліцією провели рейд із запобігання крадіжок на вокзалі.

«Працівники «Муніципальної варти» розбились на команди і кожну команду координував працівник поліції. Команди розподілилися по секторам вокзалу і привокзальних території і слідкували за зонами підвищеної небезпеки — тісним проходам, переходам тощо. Крадії працюють командами 3-6 осіб, вони затискають громадян і поки ті кличуть на поміч, грабують. Команди, виявивши це, зупиняли правопорушення, крадіїв направляли в лінійний відділ поліції. У складі «Муніципальної варти» Києва є представники різних громадських організацій, але вони всі 24-25 жовтня діяли, як вартові», — сказав він.

Напередодні, 23 жовтня, учасник ультраправої організації С14 Сергій Бондар опублікував відео зі столичного вокзалу і підписав його «Зачистка після циган на столичному Вокзалі». На відео можна побачити, як працівники комунальних служб прибирають локації, де нібито перебували роми. Групу ромів, які стоять поруч, також видно на відео. Колумбет зазначив ідеться про буквальну зачистку — прибирання комунальними службами територій вокзалу.

Лідер праворадикальної організації С14 Сергій Мазур 24 жовтня поширив повідомлення, що представники «Муніципальної варти» спільно з поліцією «провели рятувальну операцію гаманців киян і гостей столиці».

«У результаті рейду лише за півдня зловлено кілька десятків правопорушників. В основному ц..ган», — написав Мазур.

Напередодні, Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова звернулась до Національної поліції Києва з вимогою розслідувати напад на ромів поруч із залізничним вокзалом у Києві, 23 жовтня. Омбудсменка заявила, що запепокоєна зростанням кількості інцидентів на ґрунті нетерпимості до ромської нацменшини.

У поліції Києва Громадському повідомили, що отримали запит Денісової і готують відповідь. Щодо кількості затриманих після рейду — в поліції зазначаили, що окремої статистики щодо рейду 24-25 жовтня немає, однак у районі вокзалу поліція регулярно затримує крадіїв.

Зазначимо, що кількість нападів на представників ромської меншини в Україні збільшилась. 22 квітня 2018 року учасники праворадикальної організації С14 вигнали ромів з табору на Лисій горі у Києві, після чого спалили їхні намети та речі. 3 червня 2018-го у Львові напали на ромський табір, унаслідок чого загинув чоловік, ще троє людей дістали поранення. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як ми ховали рома

6 липня голова Нацполіції Сергій Князєв заявив, що в Україні мешкає понад 100 тисяч ромів. Також міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков обговорив з послами країн «Великої сімки» напади на ромів в Україні.

Експерти ООН закликали Україну запобігти переслідуванням та нападам на ромів. Міністерство внутрішніх справ України розповіло про початок роботи групи із захисту та інтеграції ромів.

Поділитись: