УКРАЇНА

Лідер кримських татар про голодування Сенцова: Він потрібен нам живим

18 травня, 2018 15:44
УКРАЇНА/Лідер кримських татар про голодування Сенцова: Він потрібен нам живим
Зберегти
Вигляд
Лідер Меджлісу кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв вважає, що голодування, про яке оголосив політв'язень та кінорежисер Олег Сенцов, не повинно призвести до його смерті.

Лідер Меджлісу кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв вважає, що голодування, про яке оголосив політв'язень та кінорежисер Олег Сенцов, не повинно призвести до його смерті.

Про це Джемілєв повідомив Громадському в університеті Торонто на заході, присвяченому ситуації з репресіями проти кримських татар і порушенням прав людини в анексованому Криму.

«Олег Сенцов — одна з тих наймужніших людей на території Криму, яка з гідністю витримала усі ці арешти, усі приниження, отримала просто неймовірно величезний термін за абсолютно брехливими звинуваченням. При чому цю брехню повторив і (президент РФ, — ред.) Путін, сказав, що начебто він якісь терористичні дії (планував, — ред.). Насправді йшлося про знесення пам’ятника Леніну. Якісь там вбивства чи терор не планувались», — сказав він.

За словами Джемілєва, такі люди, як  Сенцов, мають особливе значення для українців та кримських татар.

«Нас зараз дуже хвилює, що він оголосив голодування... Знаєте, у 1986 році таке ж голодування оголосив Анатолій Марченко, але він загинув. Це звісно сильно вплинуло на подальше звільнення політв’язнів, але його вже немає серед живих. Але я б дуже хотів, щоб такі люди як Сенцов жили. Вони більше нам потрібні живими ніж мертвими», — зазначив Джемілєва.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Здорова людина може прожити без їжі три місяці», — лікарка про голодування українських політв'язнів

Нагадаємо, український політв'язень Олег Сенцов 14 травня оголосив голодування. Таким чином він вимагає відпустити всіх українців, утримуваних у Росії та анексованому Криму.

Президент Петро Порошенко закликав міжнародну спільноту продовжувати тиск на Кремль після того, як Сенцов оголосив про голодування.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Відомі українці написали листи Кольченку і Сенцову

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній продовжує сидіти у колонії в Магадані.

Нині Сенцова утримують у колонії «Білий ведмідь» у місті Лабитнангі. Громадське побувало там у березні 2018-го.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського

Зазначимо, у Росії і в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з них наразі на території Росії. 58 з 64 них затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік

Пов`язані новини