Національний музей Революції Гідності домагатиметься, щоб приміщення магазину «Емпоріум», який знищив графіті «Ікони Революції» передали у оренду музею.

Національний музей Революції Гідності домагатиметься, щоб приміщення магазину «Емпоріум», який знищив графіті «Ікони Революції» передали у оренду музею.

Про це заявила заступник генерального директора Національного музею Революції Гідності Антоніна Піпко, передає кореспондент Громадського.

«Ця крамниця, яка познущалася над нашими ідеалами, я думаю, не має більше права знаходитися у цьому приміщенні. Ми будемо ініціювати, щоб Академія наук, Інститут української мови передали у оренду це приміщення Національному музею Революції Гідності», — заявила Піпко.

Нагадаємо, із фасаду будівлі по вулиці Грушевського стерли графіті з Тарасом Шевченком, Лесею Українкою та Іваном Франком, створені під час Революції Гідності. 

Як повідомив журналіст Сергій Сидоренко, директор магазину, на фасаді якого були графіті, погрожує користувачам, які обурились через стирання малюнків. 

Інститут пам’яті готує звернення до ГПУ через знищення графіті часів Майдану. 

Водночас представники націоналістичних рухів після повідомлень про знищення графіті побили вікна магазину.  Також знищення графіті засудив міністр культури. Відтак художники анонсували відновлення графіті Майдану на Грушевського. 

Згодом повідомлялось, що прокуратура відкрила провадження за фактом нищення графіті часів Майдану на Грушевського.

Пізніше власник «Емпоріума» повідомив про закриття магазину. Він також заявив, що «став заручником провокаторів», які зафарбували графіті. При цьому на опублікованих журналістами фото видно, як він стоїть поруч і спостерігає за фарбуванням.

А автор «Ікон революції» виступив проти відновлення графіті іншими художниками.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile