УКРАЇНА

Музей Революції Гідності так і не отримав приміщення — директор

УКРАЇНА/Музей Революції Гідності так і не отримав приміщення — директор
Зберегти
Вигляд
lead

Майбутній Музей Революції Гідності все ще не має приміщення. У цьому році музей отримав бюджет лише на мінімальні зарплати й покриття комунальних послуг, про це розповів директор Національного музею Революції Гідності Ігор Пошивайло, пише «Голос Америки».

За його словами, кошти на створення і розбудову самого музею, попри численні запити, виділені не були, повідомляє

«Найбільшою проблемою для нас залишається приміщення. Оскільки наша ініціатива назбирала колекцію з понад двома тисячами експонатів, включно зі знаменитою ялинкою з Майдану, ця збірка унікальна. І це не лише барикадні саморобки – а також унікальні мистецькі твори, художні предмети, які потребують певних умов для збереження, реставрації й експонування», — сказав він.

На сьогодні, експонати Музею Революції Гідності тимчасово зберігаються в непристосованих умовах у Музеї Івана Гончара та Музеї історії України у Другій світовій війні. При цьому, зі слів Ігоря Пошивайла існує постійна загроза «виселення» експонатів, оскільки названим музеям бракує площ навіть для своїх збірок.

Зі слів директора музею, нині він міг би розміститися й в тимчасовій локації, а саме в Українському домі.

Для цього музейникам знадобилося б для початку один-два поверхи. У довгостроковій перспективі, Ігор Пошивайло бачить музей у спеціально збудованому для цього приміщенні.

Революція Гідності розпочалася 21 листопада 2013 року як реакція на рішення Кабміну призупинити процес підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом.

Уночі 30 листопада правоохоронці силою розігнали Євромайдан. Це обурило громадськість, тож 1 грудня почалися масові протести. 

22 січня 2014 року під час протистоянь на вулиці Грушевського з’явилися перші загиблі. 

Найбільш драматичним етапом революції стали події у Києві 18-20 лютого, під час яких загинуло більше сотні протестувальників. Загиблих під час революції назвали Небесною сотнею. 

21 листопада Україна відзначатиме другу річницю Революції Гідності, а також День Гідності та Свободи.  

День Героїв Небесної Сотні в Україні відзначають 20 лютого.

У 2014 році оголосили міжнародний відкритий конкурс "Територія Гідності", покликаний вшанувати загиблих героїв та увічнити події революції Гідності. Для участі у ньому було подано 478 заявок з 40 країн світу.

Нагадаємо, що стрічка про Революцію гідності перемогла на міжнародному кінофестивалі в Канаді

Пов`язані новини