Економіка

МВФ допоможе відновити велику приватизацію в Україні

Віталій Трубаров
Економіка/МВФ допоможе відновити велику приватизацію в Україні
Зберегти
Вигляд
Фонд державного майна та Міжнародний валютний фонд домовились спільно розв'язувати проблеми, які заблокували приватизацію великих державних компаній.

Зазначається, що мова йде про судовий процес, який почала компанія, яка програла конкурс на інвестиційного радника приватизації. Через затягування суду, великі державні компанії, які мали приватизувати ще наприкінці 2018 року, досі не розпочали підготовку до продажу.

«Що ми маємо сьогодні: відібрані на конкурсі 5 місяців тому консорціуми інвестиційних радників не можуть розпочати безпосередню підготовку через нікчемні судові позови. Фактично з квітня місяця минулого року простоює ОПЗ, а інвестиційний радник Pericles Global Advisory не може розпочати процес підготовки до приватизації», — повідомив голова Фонду держмайна Віталій Трубаров.

29 листопада 2018 року компанія «Грант Торнтон», яка програла конкурс на інвестиційного радника великої приватизації, зірвала перше судове засідання у справі щодо оскарження конкурсу.

Зазначимо, що обрання інвестиційних радників є одним з етапів проведення приватизації великих державних компаній, що відбувається за новим законодавством України. Зокрема, серед обов'язків інвестиційних радників проведення підготовки конкретного об'єкта приватизації до продажу.

Нагадаємо, що 10 травня Кабінет міністрів затвердив перелік об’єктів «великої приватизації». Зокрема, до нього увійшли Центренерго, Одеський припортовий завод, Сумихімпром (приватизація яких завершиться за правилами попереднього закону про приватизацію), Об'єднану гірничо-хімічну компанію, Завод Електроважмаш, Аграрний фонд, Державну продовольчу зернову корпорацію України та інші державні підприємства.

Пов`язані новини