Економіка / Бізнес

Консалтингова компанія заблокувала приватизацію 5 великих держкомпанії — Фонд держмайна

Віталій Трубаров
Економіка/Бізнес/Консалтингова компанія заблокувала приватизацію 5 великих держкомпанії — Фонд держмайна
Зберегти
Вигляд
Компанія «Грант Торнтон», яка брала участь у відкритому конкурсі на виконання роботи інвестиційного радника, подала до суду на Фонд державного майна України, заблокувавши таким чином конкурси на обрання інвестиційних радників для 5 великих компаній.

При цьому, судове засідання, яке могло б розблокувати процес затвердження інвестиційних радників, перенесли на 11 грудня через неявку позивача.

«Саме неявка на судове засідання, яке вони й ініціювали, є переконливим доказом того, що їх мета – заблокувати процес великої приватизації на догоду олігархічним групам, котрі не бажають йти з держпідприємств», — повідомив очільник Фонду держмайна України Віталій Трубаров.

Зазначається, що через дану судову справу заблоковано призначення інвестиційних радників для 5 великих державних компаній, серед яких Одеський припортовий завод.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Чому Центренерго продадуть у 2018 році

Зазначимо, що обрання інвестиційних радників є одним з етапів проведення приватизації великих державних компаній, що відбувається за новим законодавством України. Зокрема, серед обов'язків інвестиційних радників проведення підготовки конкретного об'єкта приватизації до продажу.

Раніше стало відомо, що Центренерго продадуть 13 грудня, а стартова ціна продажу складе 5,9 мільярдів гривень.

Нагадаємо, що 10 травня Кабінет міністрів затвердив перелік об’єктів «великої приватизації». Зокрема, до нього увійшли Центренерго, Одеський припортовий завод, Сумихімпром (приватизація яких завершиться за правилами попереднього закону про приватизацію), Об'єднану гірничо-хімічну компанію, Завод Електроважмаш, Аграрний фонд, Державну продовольчу зернову корпорацію України та інші державні підприємства.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ 22 заводи на продаж: що треба знати про «велику приватизацію»

Пов`язані новини