Схема постачання газу для потреб населення була на порядку денному переговорів з Міжнародним валютним фондом щодо продовження співпраці з Україною.

За даними Нафтогазу, якщо не змінити систему постачання газу через газозбутівні компанії (облгази), наступного року їхній борг перед Нафтогазом зросте до 45 мільярдів гривень.

«Питання газзбутів обговорювалось з МВФ. Якщо нічого не змінити, то операційний дефіцит від їх неплатежів наступного року ми очікуємо у розмірі 45 млрд грн», — повідомив голова Нафтогазу Андрій Коболєв.

Він також додав, що останнім часом почастішали випадки шахрайства та «крадіжок» газу.

«Ми бачимо збільшення кількості випадків, коли облгази роблять можливим безоплатне і несанкціоноване використання газу, і ми не можемо стягнути гроші ані зі споживача, ані з облгазу», — додав Коболєв.

За його словами, якщо схему постачання газу для населення буде змінено і в ній не буде посередників, рівень розрахунків кардинально покращиться.

19 жовтня у МВФ повідомили, що попередньо погодили нову кредитну програму для України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Нова програма МВФ: чи вартує цього підвищення ціни на газ

Рішення МВФ про продовження співпраці оголосили після ухвалення урядом постанови про підвищення цін на газ для населення на 23% з 1 листопада 2019 року.

Підвищення цін на газ для населення до ринкового рівня є ключовою вимогою Міжнародного валютного фонду для продовження співпраці з Україною.

Нагадаємо, що черговий транш МВФ необхідний для підтримання фінансової стабільності України та уникнення настання технічного дефолту — ситуації, коли Україна не зможе розрахуватись за кредитними зобов’язаннями.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи отримає Україна транш МВФ

Поділитись: