Представники Міжнародного валютного фонду (МВФ) і українська влада досягли попередньої домовленості про економічну політику щодо підписання нової 14-місячної резервної угоди Stand-by (SBA), яка замінить підписану в рамках Розширеної програми EEF, затвердженої в березні 2015 року, і яка закінчується у березні 2019 року.

Нова угода, яка передбачає 3,9 мільярдів доларів для України, «послужить основою для економічної політики влади в 2019 році».

«Угода дозволить зосередити увагу на продовженні фінансової консолідації і зниженні інфляції, а також реформі щодо зміцнення податкового адміністрування, фінансового і енергетичного сектора», — йдеться у заяві МВФ.

«Досягнута сьогодні угода відображає зобов'язання МВФ продовжувати допомагати Україні досягти більш міцного, сталого та всеосяжного економічного зростання», — додали в організації.

Зазначається, що нова програма розроблена у тісній координації зі Світовим банком та Євросоюзом.

Водночас домовленість повинна бути затверджена та схвалена керівництвом МВФ.

Остаточне рішення керівництва Фонду очікується після схвалення парламентом України державного бюджету на 2019 рік.

Нагадаємо, що за результатами перебування місії МВФ в Україні домовленості про виділення коштів фонду ані у рамках старої, ані у рамках нової програми досягнуто не було.

Раніше очільник Нафтогазу Андрій Коболєв повідомляв, що уряд та МВФ домовились про поступове підвищення цін на газ для населення до ринкового рівня. Саме це питання є ключовою умовою надання фондом коштів Україні. Водночас, у Мінсоцполітики не виключили відмову від підвищення цін на газ через те, що МВФ так і не видав траншу Україні.

Зазначимо, програма МВФ Extended Fund Facility розрахована для середньо- та довгострокової співпраці з країнами, які мають довгострокові проблеми у нестачі коштів (дефіциті). Ця програма, яка поки що не завершилася для України, передбачає проведення довгострокових реформ та має довший період погашення заборгованості.

В той же час, програма Stand-by є короткостроковою (не більше 3 років)та призначена для подолання дефіциту коштів у короткостроковій перспективі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи отримає Україна транш МВФ

Поділитись: