Міжнародний валютний фонд рекомендував не вносити на розгляд Верховної Ради законопроект про заміну податку на прибуток податком на виведений капітал.

Міжнародний валютний фонд рекомендував не вносити на розгляд Верховної Ради законопроект про заміну податку на прибуток податком на виведений капітал.

Про це у Facebook повідомив заступник глави Адміністрації президента Дмитро Шимків.

Він зазначив, що АП підготувала текст законопроекту та ознайомила з ним представників МВФ, які «спочатку позитивно відреагували на готовність скорочувати державний бюджет».

За словами Шимків, у Фонді взяли паузу на вивчення законопроекту.

«На початку березня всі роботи були завершені. І на 7 число було заплановане офіційне внесення законопроекту до парламенту. Напередодні запланованої зустрічі, ми отримуємо жорсткого листа від МВФ», — написав він.

У листі, текст якого приводить Шимків, представники МВФ заявляють, що серйозно заклопотані з приводу заміни податку на прибуток податком на виведений капітал. 

На думку МВФ, це «ще більше підірве одну з основних цілей підтримуваної МВФ програми» — забезпечити фінансову стійкість.

«Таким чином, представлення цієї пропозиції призведе до того, що ми не зможемо завершити розгляд очікуваних програми. Тому ми настійно закликаємо вас не представляти цей законопроект до парламенту», — йдеться у заяві МВФ.

Нагадаємо, у жовтні минулого року уряд схвалив законопроект про заміну податку на прибуток аналогом податку на виведений капітал. Законопроект передбачає зміни у Податковий кодекс.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що таке податок на виведений капітал?

В умовах моделі податку на виведений капітал поки власник не почне забирати гроші з бізнесу, він нічого не платить і навіть не подає декларацію. Якщо власник забирає гроші шляхом виплати дивідендів (виведення капіталу), він сплачує податок за ставкою.

На думку Міністерства фінансів, така зміна буде стимулювати бізнес реінвестувати кошти в виробництво і розвиток.

За словами президента Петра Порошенка, зміни в оподаткуванні можуть запровадити з 2019 року і це має стимулювати інвестиції та протистояти корупції.

Поділитись: