Податок на виведений капітал може бути запроваджений з 2019 року, а втрати державного бюджету можуть скласти 20-23 млрд гривень.

Податок на виведений капітал може бути запроваджений з 2019 року, а втрати державного бюджету можуть скласти 20-23 млрд гривень.

Про це президент Петро Порошенко заявив під час бізнес-форуму в Києві. Він зазначив, що підтримує запровадження податку на виведений капітал замість податку на прибуток.

«Як компенсувати це попервах — наше спільне завдання. Ми з цим впораємося. Втрати першого року запровадження податку, я сподіваюся, ми з вами можемо орієнтуватися на 1 січня 2019 року, складуть за різними оцінками від 20 до 23 млрд гривень», — сказав він.

Раніше офіс великих платників податків Державної фіскальної служби оцінив втрати бюджету за 2 роки, у разі прийняття податку на виведений капітал, в розмірі 80-100 млрд гривень.

4 жовтня Кабінет Міністрів схвалив законопроект про заміну податку на прибуток аналогом податку на виведений капітал. Законопроект передбачає зміни у Податковий кодекс.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що таке податок на виведений капітал?

В умовах моделі податку на виведений капітал поки власник не почне забирати гроші з бізнесу, він нічого не платить і навіть не подає декларацію. Якщо власник забирає гроші шляхом виплати дивідендів, він сплачує податок за ставкою.

На думку Міністерства фінансів, така зміна буде стимулювати бізнес реінвестувати кошти в виробництво і розвиток. 

Поділитись: