МВФ розподілить $650 млрд для підтримки світової економіки. Україна отримає $2,7 млрд
Міжнародний валютний фонд виділить із резервних активів 650 мільярдів доларів на підтримку світової економіки. Україна має отримати 2,7 мільярда з цих коштів.
Про це йдеться у заяві директорки-розпорядниці МВФ Крісталіни Георгієвої.
Вона вказала, що це найбільший розподіл спеціальних прав запозичення за весь час існування МВФ.
«Виділення СПЗ принесе користь усім членам, вирішить довгострокову глобальну потребу в резервах, зміцнить довіру та сприятиме стійкості та стабільності світової економіки. Це особливо допоможе найбільш вразливим країнам, які борються з кризою коронавірусу», — зазначила Георгієва.
Розподіл коштів відбудеться 23 серпня 2021 року. Країни-члени МВФ отримають СПЗ пропорційно їхнім квотам у фонді. Виконувати додаткові зобов'язання непотрібно.
Заступник виконавчого директора від України в МВФ Владислав Рошкован зазначив, що Україна отримає 2,7 мільярда доларів.
Оновлено. В Офісі президента зазначили, що кошти від фонду допоможуть подолати наслідки коронакризи та стимулювати економіку. Президент Володимир Зеленський назвав виділення 2,7 мільярда доларів «подарунком до 30-річчя незалежності».
Транші МВФ та Україна
10 червня 2020 року Рада директорів МВФ погодила нову кредитну програму для України — stand-by на 5 мільярдів доларів і терміном на 1,5 року. Кошти планували перерахувати чотирма траншами. Майже одразу Україна отримала $2,1 мільярда першого траншу.
Два наступні транші мали надійти до кінця 2020 року на загальну суму 3,5 млрд доларів, а четвертий транш — у 2021 році. Але ті два транші спершу перенесли на 2021-й. Щоб Україна отримувала транші, потрібно було виконувати певні вимоги — зокрема продовжити пенсійну, медичну, освітню та антикорупційну реформи.
Нещодавно стало відомо, що у вересні до України має приїхати місія МВФ. Минулого разу місія працювала в Україні з грудня 2020 до лютого 2021 року, але поїхала так і не погодивши виділення наступних траншів за програмою. Незабаром після того, Зеленський говорив про низку розбіжностей з Фондом у питаннях реформ, зокрема судової. У вересні 2021-го місія має оцінити готовність України до наступного траншу.
- Поділитися: