МВФ схвалив Україні новий транш на $900 млн. Відзначили прогрес у реформах

Виконавча рада Міжнародного валютного фонду затвердила другий перегляд у межах Програми розширеного фінансування (EFF) для України. Це дозволить українському уряду отримати транш розміром близько 900 мільйонів доларів на бюджетну підтримку.
Про це йдеться на сайті МВФ.
Зазначається, що Україна значно просунулася у виконанні своїх зобов’язань у межах EFF, виконавши всі кількісні критерії ефективності до кінця червня, орієнтовні цілі до кінця вересня, а також більшість структурних контрольних показників до кінця жовтня.
«Цей прогрес підкреслює незмінну прихильність влади загальній програмі реформ. Зокрема, органи влади продовжували просувати свою програму управління та боротьбу з корупцією», — зазначили у МВФ.
У фінансовій установі ООН додали, що попри війну, макроекономічні показники України виявилися сильнішими, ніж очікувалося. Стійкість економіки призвела до кращих показників зростання, тривалого стрімкого зниження інфляції та стабільного валютного ринку.
Базовий прогноз зростання реального ВВП України у 2023 році переглянули до 4,5%. Водночас у МВФ очікують, що у 2024 році зростання триматиметься на рівні 3–4%, оскільки перспективи залишаються «схильними до значних ризиків», пов’язаних із «надзвичайно високою невизначеністю, спричиненою війною», потенційними помилками в політиці та затримками або дефіцитом зовнішнього фінансування.
«Оскільки війна продовжується, вона продовжує обтяжувати державні фінанси України. Своєчасні зовнішні виплати, а також постійні зусилля на внутрішньому ринку є ключовими для задоволення потреб України у фінансуванні та збереження макроекономічної та фінансової стабільності», — наголосила директорка-розпорядниця Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крісталіна Георгієва.
Вона закликала до «рішучих політичних дій» для забезпечення фіскальної та боргової стійкості. Так, за її словами, фіскальні пріоритети потребують запуску Національної стратегії доходів; уникнення заходів, які розмивають базу оподаткування; і прогресу в реформах, щоб збільшити довіру до бюджету, фіскальних ризиків і прозорості.
Георгієва також відзначила Національний банк за «успішний перехід до режиму керованого обмінного курсу».
Президент Володимир Зеленський під час зустрічі з Крісталіною Георгієвою 11 грудня у Вашингтоні подякував МВФ за підтримку України та відзначення успіхів держави.
«У час війни ми реалізовуємо реформи, які зміцнюють наші інституції, та працюємо разом із партнерами, щоб давати більше економічних можливостей нашим людям», — зазначив глава української держави.
Більше про EFF
48-місячну угоду для України з доступом до $15,6 мільярда затвердили 31 березня. Вона є частиною пакета підтримки для України на $122 млрд і спрямована на зміцнення фіскальної, зовнішньої, цінової та фінансової стабільності.
До державного бюджету України вже надійшли два транші загальним обсягом 3,6 млрд доларів.
- Поділитися: