Міжнародний валютний фонд хоче запровадження у всіх країнах світу податку на викиди двоокису вуглецю в атмосферу, йдеться в доповіді фонду.

Про це повідомляє DW.

Очільниця фонду Крістін Лагард та директор з фіскальної політики організації Вітор Гаспар зазначили, що зараз у світі зростає консенсус щодо того, що запровадження зборів на викиди є найбільш ефективним інструментом боротьби із забрудненням атмосфери.

У МВФ вважають, що такі заходи дозволять зменшити викиди вуглекислого газу на третину до 2030 року, як того вимагає Паризька кліматична угода. Крім того, кошти з податку на викиди будуть використані для переходу на відновлювальні джерела енергії.

За підрахунками МВФ, запровадження податку буде мати різний ефект у різних країнах. Так, у Китаї, який найбільше забруднює повітря, податок у 35 доларів за тонну викиду вуглекислого газу може призвести до скорочення викидів на 30%, а в країнах, які в більшій мірі використовують енергію з інших джерел, такі заходи скоротять викиди на 10%.

Паризька угода — міжнародна угода 2015 року, яка регулює заходи зі зменшення викидів вуглекислого газу. Відповідно до неї, індустріально розвинуті країни мають вжити всі можливі заходи до 2020 року заради стримання росту глобальної температури в межах 1,5-2 градусів Цельсія до кінця сторіччя.

За даними організації Climate Transparency, жодна з країн G20 не виконує умови протидії зміні клімату.

Дослідження, проведене під патронатом ООН, показало, що для уникнення катастрофічних змін клімату, у світі мають щороку інвестувати 2,4 трильйона доларів до 2035 року та повністю відмовитись від вугільних ТЕС до 2050 року.

1 червня 2017-го року президент США Дональд Трамп оголосив про вихід СЩА з підписаної попередньою адміністрацією Барака Обами Паризької кліматичної угоди.

Поділитись: