Світ

МВФ затвердив програму кредитування Аргентини на $50 млрд

21 червня, 2018 11:07
Світ/МВФ затвердив програму кредитування Аргентини на $50 млрд
Зберегти
Вигляд
Виконавчий комітет Міжнародного валютного фонду затвердив трирічну кредитну програму Аргентині у розмірі 50 мільярдів доларів.

Виконавчий комітет Міжнародного валютного фонду затвердив трирічну кредитну програму Аргентині у розмірі 50 мільярдів доларів.

Про це повідомляє «Інтерфакс».

Метою програми є стабілізація національної валюти країни — песо. Крім цього, однією з причин залучення кредиту є проведення урядом країни низки стратегічних реформ.

За рішенням МВФ, перший транш кредиту у розмірі 15 мільярдів доларів уже доступний уряду Аргентини.

Раніше повідомлялось, що МВФ та Аргентина домовились про кредитну програму у розмірі 50 мільярдів доларів. Наразі країна переживає затяжну економічну кризу, а аргентинське песо стало однією з найбільш знецінених валют минулого року. Інфляція в країні складає 28%.

Нагадаємо, що в переговори з МВФ відбувались на тлі загострення соціальної напруги в Аргентині. Зокрема, в Аргентині занепокоєні, що співпраця з МВФ може призвести до погіршення економічної ситуації та настання нової економічної кризи.

Більшість аргентинців пов’язують допомогу МВФ з початком економічної кризи 2001 року, яка призвела до втрати більшістю населення своїх заощаджень та хвилі громадської непокори, внаслідок якої загинуло понад 20 людей. Тоді кожен п’ятий аргентинець втратив свою роботу, а за 2 тижні в країні змінилось аж 5 президентів.

Пов`язані новини