УКРАЇНА

Минулого місяця експорт України зріс майже на 20% — НБУ

31 травня, 2018 11:03
УКРАЇНА/Минулого місяця експорт України зріс майже на 20% — НБУ
Зберегти
Вигляд
Обсяг українського експорту у квітні 2018 року зріс на 19,6% у річному вимірі та склав 3,7 мільярди доларів.

Обсяг українського експорту у квітні 2018 року зріс на 19,6% у річному вимірі та склав 3,7 мільярди доларів.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби Нацбанку.

Там також повідомляють, що платіжний баланс України у квітні зведено з профіцитом у 290 мільйонів доларів. Тобто, надходження валюти до України перевищити валютні витрати на 290 мільйонів доларів.

«Зростання експорту у квітні було зумовлене збереженням високих світових цін на чорні метали та відновленням зростання експорту продовольчих товарів», — повідомляють в НБУ.

В той же час, імпорт України також зріс. У квітні в Україну було ввезено товарів на загальну суму 4,1 мільярдів доларів.

Завдяки зростанню експорту та іноземних інвестицій, Національний банк наростив міжнародні резерви України на 1,3% до 18,4 мільярдів доларів.

Нагадаємо, що економічні експерти VoxUkraine попереджали, що Україна може оголосити дефолт напередодні виборів у 2019 році. На їхню думку, обсягу міжнародних резервів України наразі недостатньо для того, щоб обслуговувати виплати боргових зобов'язань.

Також на початку травня 2018 року прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявляв, що протягом наступних чотирьох років Україна має виплатити кредиторам 27 мільярдів доларів. В той же час, у квітні уряд вже сплатив 127 мільйонів доларів боргів.

Крім цього, на початку року борг України перед МВФ становив 12 млрд доларів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Європейський суд з прав людини зобов’язав Україну скасувати мораторій на продаж землі

Пов`язані новини