Миротворці мають бути введені на всю окуповану росіянами територію, аби моніторити безпекову ситуацію і демілітаризацію, а їхній мандат має закінчуватися на кордоні з РФ, заявила Геращенко, коментуючи заяву Путіна.

Миротворці ООН мають бути введені на всю окуповану територію аж до кордону з Росією, а не по лінії розмежування на Донбасі.

Про це заявила представниця України у гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи в Мінську Ірина Геращенко, коментуючи заяву президента РФ Володимир Путіна.

«Путін, в кращих традиціях гібридної війни, намагається спотворити ідею українського керівництва щодо миротворців на Донбасі, перевернути все з ніг на голову. Він доручає своєму вірному міністру Лаврову подати резолюцію в Радбез ООН щодо миротворців на лінії зіткнення. Хвилиночку: лінія зіткнення стала лінією зіткнення через російську агресію. Для нас це лінія дотику, дотику з тимчасово окупованими мордором територіями, які ми обов'язково повернемо. Це лінія , яка має зникнути назавжди з української землі в день повернення контролю над кордоном. Це не український кордон, тому не може бути й мови про миротворців виключно вздовж лінії дотику», — зазначила Геращенко.

Вона пояснила, що миротворці мають бути введені на всю окуповану росіянами територію, аби моніторити безпекову ситуацію і демілітаризацію, а їхній мандат має закінчуватися на кордоні з РФ.

«А це Ізваріно й інші пункти перетину ДЕРЖАВНОГО украінського кордону, а не Станиця Луганська чи Мар'їнка, як того дуже хочеться кремлівському вождю», — зауважила Геращенко.

Путін заявив, що присутність миротворців на Донбас доречна за умови перебування на лінії фронту.

Раніше заступник міністра закордонних справ України Вадим Пристайко повідомляв, що Росія блокує введення миротворців ООН у зону конфлікту на Донбасі.

Питання введення миротворчої місії ООН на Донбас було обговорено під час телефонної розмови з лідерами країн «нормандської четвірки».

Президент Петро Порошенко заявив, що планує презентувати ідею введення миротворців на Донбас на сесії Генасамблеї ООН.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: