Телефонна розмова лідерів країн «нормандської четвірки» тривала близько двох годин.

Український президент Петро Порошенко провів телефонну розмову з лідерами країн «нормандської четвірки» – президентом Франції Еммануелем Макроном, канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель та президентом Росії Володимиром Путіним – з питань врегулювання конфлікту на Донбасі.

Крім того, співрозмовники заслухали доповідь Голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Ертурула Апакана та його заступника Александра Хуґа, передає прес-служба глави держави.

Під час двогодинної розмови було порушено наступні питання:

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Мінськ» іще живий» —інтерв’ю з головним дипломатом президентської адміністрації Костянтином Єлісєєвим

►Введення на Донбас миротворчої місії ООН, на важливості цього наголосив Порошенко. Як уточнили Громадському джерела в Адміністрації президента, у відповідь на питання про високу ймовірність того, що Росія накладе вето на це рішення в Радбезі ООН, це «покаже всьому світу, що вона агресор і сторона конфлікту. Вона так робила вже ветуючи трибунал щодо МН17». При цьому співрозмовники Громадського уточнили, що українська сторона не відмовлялись від збройної місії ОБСЄ.

►Домовлено узгодити остаточні кроки щодо безпеки та продовжити роботу над дорожньою картою імплементації Мінських домовленостей. З цією метою в другій половині серпня має відбутися зустріч зовнішньополітичних радників глав держав «нормандського формату».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Малоросія»: ідея Кремля чи фантазія ватажка бойовиків «ДНР»

►Лідери Франції та Німеччини вказали на неприпустимість заяв про створення так званої «Малоросії». Такою стала відповідь на заяву ватажка самоназваної «ДНР» Олександра Захарченка. 

►Україна вчергове наполягає на негайному звільненні всіх заручників, в тому числі тих, хто незаконно утримується на території Росії, зокрема Олега Сенцова та Романа Сущенка. Як додав Порошенко, звільнення заручників продовжує блокувати російська сторона.

►Повне припинення вогню, виведення важкого озброєння і проведення розведення сил з цілодобовим моніторингом ситуації Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.

►Заступник глави Місії ОБСЄ на Донбасі Александр Хуг в коментарі Громадському розповів, що у представленому лідерам країн «нормандської четвірки» звіті йшлось про ситуацію на лінії розмежування на Донбасі та про перешкоджання роботі спостерігачів, такі випадки з боку бойовиків самоназваних «ЛНР» і «ДНР» носять найбільш агресивний характер. При цьому, Хуг відмовився коментувати можливість введення на Донбас миротворчої місії ООН, заявивши, що це питання перебуває поза його компетенцією і він не бере участі в переговорах з цього приводу.

►«Прямий діалог для конкретних дій. Підтвердження спільної роботи Берліна, Парижа, Москви і Києва щодо врегулювання української кризи», – написав президент Франції після телефонної розмови глав держав «нормандської четвірки».

Нагадаємо, 7-8 липня у німецькому Гамбурзі відбувся саміт Великої двадцятки. Під час зустрічей Меркель, Путін і Макрон домовились про продовження виконання Мінських угод.  Канцлер Німеччини Ангела Меркель, новообраний президент Франції Еммануель Макрон та президент Росії Володмир Путінна на полях саміту G20 в Гамбурзі погодилися з необхідністю проведення чергової телефонної розмови в Нормандському форматі.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile