Путін доручив російському Міністерству закордонних справ внести на розгляд Радбезу ООН проект резолюції щодо миротворців на Донбасі.

Президент Росії Володимир Путін вважає, що присутність миротворців ООН у зоні бойових дій «пішла б на користь» вирішенню питання війни на Донбасі.

Про це Путін заявив на прес-конференції за підсумками саміту БРІК, передає «Інтерфакс-Україна».

Путін доручив російському Міністерству закордонних справ внести відповідний проект резолюції на розгляд Радбезу ООН.

«Наявність миротворців, навіть можна сказати не миротворців, а тих людей, які забезпечують безпеку місії ОБСЄ, вважаю цілком доречною і не бачу тут нічого поганого. Навпаки, вважаю, що це пішло б на користь вирішення проблеми на південному сході України», — сказав Путін.

За словами російського президента, мова може йти «тільки про функції забезпечення безпеки співробітників ОБСЄ».

«Друге — ці сили повинні перебувати в зв'язку з цим на лінії розмежування і ні на яких інших територіях», — наголосив Путін.

Він також зазначив, що це питання має вирішуватись тільки після відведення важкої техніки від лінії розмежування, а також за участі «прямого контакту з представниками самопроголошених республік, ДНР і ЛНР».

«Якщо все це зробити, це точно піде на користь вирішення проблеми на південному сході України», — додав він. 

В МЗС України назвали заяву Путіна спробою представити агресію внутрішньо-українським конфліктом. Водночас, зазначили, що Україна «як послідовний прихильник ініціативи розгортання миротворчої операції ООН на Донбасі готова опрацьовувати це питання». 

Нагадаємо, питання введення миротворчої місії ООН на Донбас було обговорено під час телефонної розмови з лідерами країн «нормандської четвірки».

Раніше президент Петро Порошенко заявив, що планує презентувати ідею введення миротворців на Донбас на сесії Генасамблеї ООН.

Перший заступник міністра закордонних справ України Вадим Пристайко повідомляв, що Росія блокує введення миротворців ООН у зону конфлікту на Донбасі.

БРІК — група найбільших за площею та населенням країн, що розвиваються, куди ходять: Бразилія, Росія, Індія, Китай та Південна Африка.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: