Сторони мають домовитися щодо мандату місії, визначитися з її чисельністю та складом.

Росія мусить вивести свої сили з Донбасу, аби миротворча місія ООН змогла розпочати свою роботу. А з українського боку необхідна координація із ООН.

Про це в ексклюзивному інтерв’ю Громадському розповів Спеціальний посланник президента США по Україні Курт Волкер.

Утім спершу сторони мають домовитися щодо мандату місії, визначитися з її чисельністю та складом – саме про це наразі й тривають перемовини, пояснив Волкер.

Він також додав, що присутність місії має стати необхідним безпековим елементом, що дасть можливість перейти до політичних кроків, прописаних у Мінських угодах.

«Неможливо перейти до інших речей, якщо безпекові питання не закриті», – сказав спецпосланник.

У разі, якщо місія таки буде створена, вона має бути здатною виконувати три основних завдання.

«Мати повний контроль над усією зоною конфлікту, а не лише лінії зіткнення та вільно пересування нею; моніторити зберігання важкого озброєння – так, щоби воно перебувало в одному місці і не розміщувалося ще десь. І третє – контролювати російсько-український кордон», – зазначив Волкер.

Питання виконання цих умов перебуває виключно у площині політичної волі, вважає Волкер: «Мінськ не виконується через брак політичної волі, який диктується відсутністю довіри. Ми сподіваємося створити цю політичну волю».

Спеціальний посланник президента США по Україні Курт Волкер 27 жовтня прибув з візитом до Києва. У ході зустрічі з президентом Порошенком вони скоординували дії щодо міжнародної присутності на Донбасі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Україна сама має вирішити, чи дозволити введення миротворців» — екс-посол США в Росії. 

Експертка-міжнародниця: «Миротворча місія може розгорнутися впродовж півроку».

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: