ENRU

Порошенко зі спецпредставником США домовилися щодо зміцнення міжнародної присутності на Донбасі

Президент України Петро Порошенко на зустрічі зі Спеціальним посланником президента США по Україні Куртом Волкером скоординував дії щодо міжнародної присутності на Донбасі.

Про це повідомляє прес-служба президента.

«Сторони скоординували подальші кроки щодо зміцнення міжнародної присутності на Донбасі, як у рамках зусиль у Нормандському форматі, так і на міжнародних майданчиках, передусім у Раді Безпеки ООН», — ідеться у повідомленні.

Також зазначається, що Порошенко та Волкер обговорили безпекову ситуацію в зоні конфлікту та наголосили на важливості дотримання Мінських домовленостей.

«Сторони приділили значну увагу питанню звільнення заручників, які незаконно утримуються на окупованій території і в російських тюрмах. Спеціальному посланнику президента США було передано відповідне звернення членів сімей заручників та висловлено надію на його ефективну підтримку, передусім у контактах з російською стороною, з метою їх якнайшвидшого звільнення та повернення додому», — додають у прес-службі Порошенка.

В Адміністрації президента повідомили, що Волкер підтримав ухвалення парламентом закону «Про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей України».

Цей закон Порошенко підписав 7 жовтня.

Рада у першому читанні підтримала закон №7163 Порошенка «Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях у першому читанні».

Про те, чому було два президентських законопроекти читайте: За завісою деокупації: Як Порошенко й Турчинов домоглися продовження дії закону про особливий статус Донбасу.

До цього Комітет з нацбезпеки вже розглядав з/п №7164 та №7163. До першого депутат від «Народного фронту» Андрій Тетерук вніс правку, яка визначає, що особливий статус Донбасу можливий лише за умови виведення бойовиків. Комітет рекомендував його доробити. Проект закону був доопрацьований — цю правку додали.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram