МЗС: через окупацію українські компанії подали позовів проти Росії на понад 4,5 млрд доларів
Загальна сума претензій у позовах українських підприємств, які втратили власність і прибуток від агресії Росії на Донбасі та окупації Криму, складає понад 4,5 мільярдів доларів.
Про це повідомив заступник міністра закордонних справ України Євген Єнін в етері телеканалу «Дом».
Зазначив, що ці позови подані загалом у 12 комерційних арбітражів.
«І ми активно заохочуємо наші підприємства, які втратили свою власність, втратили прибуток, щоб звертатися в арбітражі й відсуджувати, відсуджувати й ще раз відсуджувати у російської сторони все, що вони втратили», — сказав Єнін.
Він повідомив, що процеси щойно розпочалися, але вже є перші результати. Зокрема розповів про позитивні рішення у 3 з 12 арбітражів. Це загалом близько 250 млн доларів. Нині РФ їх намагається оскаржити.
«Але це не зупиняє рішень, які вступили в законну силу. Тому нараховується пеня, а все це лягає на плечі простого російського платника податків, який у певний момент скаже: «А куди йдуть наші гроші?»... І скільки б російська сторона не відтягувала настання наслідків, це дедалі більше й більше здорожчує ціну», — вважає заступник міністра.
Єнін також зазначив, що головні позови ще попереду, зокрема щодо «Нафтогазу». Він вважає, що рано чи пізно рішення за цими та іншими міжнародними позовами обтяжать ситуацію для Російської Федерації, «яка опиниться в абсолютній ізоляції».
Збитки через окупацію Криму
За оцінками Офісу генпрокурора України, загальні збитки, завдані Росією через тимчасову окупацію нею Криму, сягають одного трильйона гривень. Це майже одна четверта валового внутрішнього продукту України за оцінкою 2019 року (3,97 трильйона гривень).
До того ж оцінка в 1 трлн гривень не є остаточною, оскільки агресія Росії в Україні триває. Таку суму встановили на підставі попередніх даних матеріалів кримінальних проваджень, які відкрив Офіс генпрокурора
У РФ, щоправда, також висувають претензії — за 60-річне перебування Криму в складі України. Там «втрачену вигоду» через це того ж 2019 року оцінили у 2,5 трильйона рублів.
Незаконна окупація Криму Росією
16 березня 2014 року на території Автономної Республіки Крим провели невизнаний світовою спільнотою референдум про статус півострова. Президент Росії Володимир Путін 18 березня 2014 року оголосив про «включення Криму до складу РФ» — таким чином Росія анексувала український півострів.
Україна, Європейський Союз та Сполучені Штати не визнали результати голосування на так званому «референдумі». Проти Росії ввели міжнародні санкції за її незаконні дії.
- Поділитися: