Загальні збитки, завдані Росією через тимчасову окупацію нею Криму, сягають одного трильйона гривень. Це майже одна четверта валового внутрішнього продукту України за оцінкою 2019 року (3,97 трильйона гривень).

Про це розповів заступник генеральної прокурорки України Гюндуз Мамедов в інтерв’ю «Радіо Свобода».

Він уточнив, що оцінка в 1 трлн гривень не є остаточною, оскільки агресія Росії в Україні триває. Таку суму встановили на підставі попередніх даних матеріалів кримінальних проваджень, які відкрив Офіс генпрокурора

Мамедов уточнив, що йдеться про провадження в резонансних справах, як-от захоплення Криму та розв’язання війни на Донбасі, взяття в полон українських моряків у Керченській протоці, справа рейсу MH17, Іловайська і Дебальцевська трагедії тощо.

Загалом підпорядкований заступнику генпрокурорки департамент з нагляду за розслідуванням злочинів, скоєних в умовах збройного конфлікту, розслідує майже 200 таких кримінальних проваджень.

Не перша оцінка

У 2019 році прокуратура Автономної Республіки Крим (її раніше очолював якраз Гюндуз Мамедов) повідомила, що оцінює збитки від тимчасової окупації Криму Росією в 1 трильйон 80 млрд 352 млн гривень. Ці збитки охоплювали обмеження доступу до користування майном і порушення майнових прав України.

У РФ, щоправда, також висувають претензії — за 60-річне перебування Криму в складі України. Там «упущену вигоду» через це того ж 2019 року оцінили в 2,5 трильйона рублів.

Незаконна окупація Криму Росією

16 березня 2014 року на території Автономної Республіки Крим провели невизнаний світовою спільнотою референдум про статус півострова. Президент Росії Володимир Путін 18 березня 2014 року оголосив про «включення Криму до складу РФ» — таким чином Росія анексувала український півострів.

Україна, Європейський Союз та Сполучені Штати не визнали результати голосування на так званому «референдумі». Проти Росії ввели міжнародні санкції за її незаконні дії.

Поділитись: