Міністерство закордонних справ України перед візитом президента Зеленського до Варшави готує енергетичний меморандум за підтримки Польщі та Сполучених Штатів Америки.

Про це заявила заступниця глави МЗС Олена Зеркаль, повідомляє BBC Україна.

«Щодо газу ми саме зараз працюємо з поляками і американцями, — до того візиту, який має бути на початку вересня до Польщі. Ми готуємо Меморандум з питань енергетики, який і буде фундаментом для розвитку подальших дій на двосторонньому, тристоронньому рівні, і який визначить алгоритм співпраці», — сказала вона. 

За її словами, директиви делегації переговорної групи з питань продовження транзитного контракту затверджені, і малоймовірно, що їх змінять.

«Вони написані на основі тих обставин, які формувалися впродовж останніх трьох років з адаптації нашого законодавства до законодавства Європейського Союзу та створення в Україні нормально функціонуючого газового ринку», — пояснила заступниця міністра.

За її словами, пропозиція російського «Газпрому» про просте продовження газового контракту на рік-два потребує оцінки.

«Думаю, це буде предметом подальших консультацій не лише в самій Україні, але і з нашими партнерами — трансатлантичними та європейськими», — додала вона.

Нагадаємо, заступниця міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль має намір завершити свою роботу в Міністерстві закордонних справ.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile