Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що його відомство спостерігає координовані, системні спроби Росії підірвати репутацію українських фактчекерів, зокрема, організації Stopfake.

«StopFake очевидно заважає Росії як країні, яка є найбільшою в світі машиною зі створення і поширення фейків», — заявив дипломат.

Раніше у StopFake заявляли про кібератаки на їхній сайт з боку РФ, а також про погрози, які надходять звідти

StopFake — інтернет-проєкт, який із 2014-го займається викриттям російської пропаганди. На початку 2020 року Facebook обрав його одним зі своїх партнерів в Україні для протидії фейкам та дезінформації.

Нагадаємо на початку липня видання «Заборона» опублікувало матеріал про StopFake, в якому припускало зв’язки керівництва цієї організації з ультраправими. Цей матеріал привернув до себе неабияку увагу. У відповідь на нього в самому StopFake звинуватили «Заборону» в намірах дискредитувати їхній проєкт.

Дискусії довкола нього розгорталися у двох головних руслах: частина людей говорила про якість журналістських матеріалів та ймовірні порушення журналістських стандартів, ще частина — вдалася до закликів до розправи та погроз головній редакторці «Заборони» Катерині Сергацковій. Зокрема, Роман Скрипін публічно звинуватив Сергацкову в тому, що вона є агентом Кремля, і написав образливі пости про неї.

Громадські організації та частина журналістської спільноти засудили цькування редакторки «Заборони» і закликали правоохоронців «втрутитися в ситуацію та захистити Сергацкову та її родину». Однак справу за фактом погроз так і не відкрили, а Сергацковій довелося виїхати з Києва задля власної безпеки.

Поділитись: