МЗС Польщі проти ідеї Анджея Дуди розширити формат «нормандської четвірки» (огляд преси)

default/МЗС Польщі проти ідеї Анджея Дуди розширити формат «нормандської четвірки» (огляд преси)
Зберегти
Вигляд

«Польський міністр закордонних справ назвав «невдалим» план нового президента Польщі Анджея Дуди запросити за стіл переговорів більше країн для обговорення майбутнього України. У неділю Дуда заявив журналістам, що «нормандський формат» може бути розширеним з метою включення США та тих сусідів України, які «мають прямий інтерес від того, що там відбувається». У п’ятницю він підніме це питання під час візиту до Німеччини. Це буде його другий іноземний візит відтоді, як цього місяця він обійняв посаду. Ідею Дуди відкинув міністр закордонних справ Гжегош Схетина. У вівторок у Варшаві він заявив журналістам: «Ми повинні підтримувати та посилювати нормандський формат так, як це роблять країни Євросоюзу. Можливо, цей формат неідеальний. Можливо, переговори йдуть не так швидко, якби нам це хотілось. Але альтернативи йому немає», - пише Bloomberg про розбіжності між президентом та МЗС Польщі.  

Всі провідні світові ЗМІ коментують вирок російського суду Олегу Сенцову та Олександру Кольченку. «Ці судові процеси підкреслюють те, про що говорять російські професійні юристи, а сама про повернення до політичних судів та сфабрикованих свідчень. Це широко застосовувалось у 30 роки минулого сторіччя за часів диктора Йосипа Сталіна. З такою практикою російські адвокати стикаються понад десятиріччя», - пише The Financial Times. Газета наводить слова керівника зовнішньої політики ЄС Федеріки Могеріні: «Це не в компетенції російських судів оцінювати вчинки, які зроблені за межами міжнародно визнаної території Росії. ЄС вважає цю справу порушенням міжнародних норм та елементарних стандартів правосуддя».

«Дослідження Стокгольмського інституту навколишнього середовища повідомляє, що більшість російських та українських вуглецевих кредитів насправді були «порожняком» - фактичного зменшення викидів не відбулось. Методом випадкової вибірки було проаналізовано 60 проектів. Виявилось, що 73% виплачених компенсацій не мали «додаткового» критерію. Тобто ці проекти були б виконані і без фінансування через вуглецеві кредити. «Деякі ранні проекти мали хорошу якість, але в 2011-2012 роках, багато зареєстрованих в Україні та Росії проектів вже діяли раніше, а не завдяки тому, що їх започаткували вуглецеві кредити», - сказав Владислав Жежерін, співавтор дослідження. «Це було схоже на друк грошей»», - BBC пише про імітацію Україною скорочення викидів у атмосферу.

«США та Росія не можуть домовитись навіть про те, що робити із сечею астронавтів». Bloomberg повідомляє про дві різні системи та стандарти очистки води, які існують на МКС. Американці застосовують йод, який треба відфільтровувати, бо його надлишок спричиняє збільшення щитовидної залози. Росіяни чистять через срібло і додаткової фільтрації не потрібно. «Американська система переробки дає приблизно 14 літрів води на день для трьох астронавтів НАСА. Це трохи більше, ніж росіяни збирають від конденсату та переробки води після душу. Чому так? Тому що НАСА також бере російську сечу. «Ми збираємо її у мішки, а потім російський екіпаж несе її до американців. Ми не чистимо всі 100% російської сечі. Все залежить від кількості нашого вільного часу»», - цитує видання одного із астронавтів.