ENRU

МЗС про заяву Угорщини щодо перегляду асоціації з ЄС: Без України рішення не ухвалюються

Міністерство закордонних справ України із здивуванням сприйняло заяву глави МЗС Угорщини Петера Сійярто стосовно перегляду Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Про це йдеться у заяві МЗС України

«Угорщина має право порушувати будь-яке питання в рамках ЄС. Але рішення стосовно України не можуть ухвалюються без України, яка платить надзвичайно високу ціну за своє місце в Європі», — йдеться у повідомленні. 

У відомстві нагадали, що  європейське майбутнє є спільною метою всіх українців, в тому числі угорської національності.

Крім того, у МЗС нагадали, що українська сторона готова до переговорів.

Зокрема, глава МЗС України Павло Клімкін готовий відвідати Будапешт 12 жовтня, а міністерка освіти і науки України Лілія Гриневич підтвердила готовність зустрітися з міністром людських ресурсів Угорщини Балогом у Києві 19 жовтня.

«Ми готові до діалогу на міждержавному рівні, на рівні громад та у рамках міжнародних організацій. Ми чекаємо представників угорського парламенту як в Києві, так і в Закарпатті. Але дискусія має вестися на основі аргументів», — наголосили у дипвідомстві.

Раніше глава МЗС Угорщини Петер Сійярто заявив, що країна ініціюватиме перегляд Угоди про асоціацію України з ЄС через освітній закон.

28 вересня в Україні набув чинності закон «Про освіту». Закон визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але відповідно до освітньої програми можуть викладатися одна або кілька дисциплін на двох і більше мовах. 

МЗС Угорщини і Румунії спільно вимагатимуть змінити український закон про освітуПАРЄ розгляне український закон про освіту 12 жовтня.

ДИВІТЬСЯ: Мовний закон: чому обурені Будапешт, Бухарест та Варшава?

Підписуйтесь на наш канал у Telegram