УКРАЇНА

МЗС Росії висловило «глибокий жаль» через припинення дії Договору про дружбу з Україною

17 вересня, 2018 22:48
УКРАЇНА/МЗС Росії висловило «глибокий жаль» через припинення дії Договору про дружбу з Україною
Зберегти
Вигляд
Міністерство закордонних справ Росії висловило «глибокий жаль» через підписання президентом України Петром Порошенком указу про припинення дії Договору про дружбу з РФ.

Міністерство закордонних справ Росії висловило «глибокий жаль» через підписання президентом України Петром Порошенком указу про припинення дії Договору про дружбу з РФ.

Про це йдеться у заяві МЗС Росії.

«Деструктивні кроки, які ухвалює нинішнє керівництво України, викликають великий жаль. У прагненні обслуговувати чужі геополітичні інтереси і свої політичні амбіції київська влада демонструює готовність з легкістю руйнувати все те, що напрацьовувалось роками і десятиліттями», — йдеться у повідомленні.

Також у відомстві наголосили, що Україні та Росії «самою долею визначено жити в добросусідстві». У МЗС РФ вважають, що відносини між країнами відновлюватимуть «більш відповідальні українські політики».

Нагадаємо, 17 вересня президент України Петро Порошенко підписав указ про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Росією.

6 вересня Рада національної безпеки та оборони підтримала пропозицію президента щодо непродовження Договору про дружбу з Росією на наступні 10 років.

28 серпня президент України Порошенко заявив, що Україна юридично готова до припинення договору про дружбу з Росією, укладеного у 1997 році, і він чекає відповідних документів від МЗС.

В Адміністрації президента РФ назвали «нерозумним» можливий вихід України з угоди про дружбу з Росією.

Нагадаємо, наприкінці грудня 2016 року Україна підготувала позов до міжнародного суду проти Росії за порушення Договору про дружбу, партнерство і співробітництво.

У березні цього року стало відомо, що МЗС України пропонуватиме президенту скасувати договір про дружбу з Росією.

Договір про дружбу і партнерство між Україною і РФ був підписаний 31 травня 1997 року. Верховна Рада ратифікувала договір 14 січня 1998 року, Держдума — 25 грудня 1998 року. Договір набув чинності 1 квітня 1999 року.

Згідно зі статтею 40 договору, його укладено строком на 10 років. Дія договору автоматично продовжується на наступні 10-річні періоди, якщо жодна зі сторін не заявить про своє бажання припинити його дію не менше ніж за 6 місяців до закінчення 10-річного періоду.

Згідно з Угодою про дружбу, між країнами закріплювався принцип «стратегічного партнерства, визнання непорушності існуючих кордонів, поваги територіальної цілісності та взаємної зобов'язання не використовувати свою територію на шкоду безпеці один одного».

У січні 2018 року у Держдумі РФ заявили, що хочуть денонсувати договір про дружбу РФ та України в частині визнання кордонів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «І двері за собою зачини»: що означає офіційне припинення дружби з Росією

Пов`язані новини