Білий дім розмістив у соцмережах пост, присвячений закінченню Другої світової війни, у якому написано, що нацистів здолали США та Велика Британія. Росію це дуже обурило.

Так, в опублікованому пості в Instagram Білого дому написано: «8 травня 1945 року Америка та Велика Британія здобули перемогу над нацистами! Американський дух завжди перемагає».

Міністерство закордонних справ Росії оприлюднило заяву у відповідь на ці записи. У відомстві кажуть, що їх обурюють спроби спотворити підсумки розгрому нацизму та «вирішального внеску нашої країни».

«В американських чиновників не знайшлося хоробрості та бажання хоча б у півслова віддати належне незаперечній ролі та колосальним несумірним жертвам, які зазнали тоді Червона армія і радянський народ в ім'я всього людства», — йдеться в заяві.

Також МЗС Росії вказало Білому дому, що він видаляє коментарі людей, які не погоджуються з його позицією.

Загалом російські дипломати пообіцяли провести «серйозну бесіду» з американськими офіційними особами у зв’язку з цією ситуацією.

Нагадаємо, у своєму зверненні президент України Володимир Зеленський наголосив, що ніхто не має права приватизувати перемогу в Другій світовій війні. Однак натякав він не на США, а на Росію, згадавши (хоч і не називаючи імені) слова президента РФ Володимира Путіна, який казав, що росіяни перемогли б у Другій світовій й без допомоги інших народів СРСР.

Поділитись: