Міністерство закордонних справ Росії заявило, що повернуло Україні без розгляду ноту протесту щодо проведення «військово-морського параду» підрозділів Чорноморського флоту РФ в тимчасово окупованому Севастополі.

Про це повідомляє «РИА Новости» з посиланням на російське МЗС.

«Російська Федерація — суверенна держава, яка має право організовувати на своїй території паради, святкування та інші заходи на власний розсуд, без погодження з іноземними державами», — заявили в російському МЗС.

Крім того, відомство порадило Україні «позбутися ілюзій та звикнути до того, що Крим та Севастополь — невіддільна частина Росії».

Нагадаємо, 28 липня Міністерство закордонних справ України передало до Росії ноту протесту через так званий військово-морський парад підрозділів Чорноморського флоту Росії, який провели у Севастополі 26 липня.

У червні українське МЗС теж направляло до Росії ноту протесту через «військовий парад» до Дня перемоги на окупованому Донбасі та Криму.

16 березня 2014 року на території Автономної Республіки Крим провели невизнаний світовою спільнотою референдум про статус півострова. Президент Росії Володимир Путін 18 березня 2014 року оголосив про «включення Криму до складу РФ» — таким чином Росія анексувала український півострів. Україна, Європейський союз та Сполучені Штати не визнали результати голосування на так званому «референдумі».

Поділитись: