Міністерство закордонних справ Росії повідомило, що передало Україні три кораблі, які захопили в Керченській протоці в листопаді 2018 року.

Про це повідомляє пресслужба міністерства.

«Зазначені кораблі є речовими доказами в кримінальному процесі, що триває в Росії, про незаконний перетин нашого кордону. Їх передача на відповідальне зберігання українській стороні стала можливою у зв'язку з тим, що російські компетентні органи завершили необхідні слідчі дії щодо кораблів і їх перебування на території РФ для продовження кримінального процесу не потрібно», — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, 25 травня міжнародний трибунал з морського права у справі про захоплення Росією 24 українських моряків зобов’язав Росію негайно звільнити військові кораблі й повернути їх під контроль України.

7 вересня відбувся великий обмін полонених, з російського полону повернулися 35 українців. Серед них — 24 моряки, яких РФ захопила в Керченській протоці, режисер Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух, Павло Гриб та інші, чиї прізвища кілька років поспіль звучали майже на всіх міжнародних зустрічах як прізвища політв'язнів.

Поділитись: